Pięknie, radośnie i całym sercem kolędowali małemu Jezuskowi członkowie grup i zespołów obrzędowych oraz goście przybyli do Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej na Koncert Kolęd i Pastorałek „Zakolęduj z nami”. To już piąte spotkanie, w czasie którego wspólnym śpiewem adorowaliśmy Dzieciątko leżące w żłóbku.

Do wspólnego śpiewu wszystkich przybyłych zaprosiły: Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół  Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Zespół Obrzędowy „Razem” z Lipnicy Murowanej, Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Grupa Obrzędowa z Borównej oraz Grupa „Impresja” z Lipnicy Dolnej. Tym razem mieliśmy okazję do wspólnego wykonywania zarówno starszych kolęd i pastorałek jak i współczesnych piosenek bożonarodzeniowych. Dla publiczności zostały też przygotowane dodatkowe niespodzianki. Było więc śpiewanie z podziałem na sołectwa, zespoły, na kobiety i mężczyzn. Konkurs wiedzy dotyczący okresu Świąt Bożego Narodzenia zachęcił do wspólnej zabawy oraz dostarczył wielu ciekawych, dotąd nie wszystkim znanych informacji.

Na kolędowanie przybyli zaproszeni goście wśród których znaleźli się: Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana – Stanisław Włodarczyk, radny Rady Gminy Lipnica Murowana – Jan Sysło, sołtys Lipnicy Dolnej – Maria Bereta, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Maria Lubańska. 

Znaną wszystkim melodią „Wiwat, wiwat już idziemy, za kolędę dziękujemy…” zakończyliśmy to piękne, muzyczne spotkanie. Za rok znowu będziemy śpiewać i grać Małemu. Już dziś zapraszamy. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content