Quest „Zamurowało mnie w Lipnicy…”

 

Zapraszamy na Quest – Wyprawę Odkrywców pt. „Zamurowało mnie w Lipnicy”. To turystyczno-edukacyjna, bezpłatna i zawsze czynna gra terenowa. Jedna z ponad 600 w Polsce!

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej jest opiekunem questu powstałego w 2015 r. z inicjatywy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego a odnowionego przez Fundację Mapa Pasji w 2021 roku. 

By wziąć udział w przygodzie wystarczy wydrukowana karta questu bądź aplikacja mobilna. Karty questu są dostępne w siedzibie GDK, na świetlicach wiejskich oraz w Klubie św. Szymona działającym przy Parafii (w godzinach pracy poszczególnych jednostek) dla mieszkańców i turystów odwiedzających naszą Gminę. Wersja elektroniczna do wydruku znajduje się w największej bazie questów w Polsce: https://questy.org.pl/quest/zamurowalo-mnie-w-lipnicy

Można również skorzystać z aplikacji mobilnej QUESTY – Wyprawy Odkrywców na systemy Android i iOS: https://questy.org.pl/jak-grac

Efektem końcowym przejścia trasy Questu będzie odnalezienie „skarbu” – pieczątki z grafiką Lipnicy i jej odbicie w odpowiednim miejscu broszury (w aplikacji pojawi nam się ona na „dyplomie”). 

Ukończenie questu zalicza się do ogólnopolskiej odznaki turystyczno-krajoznawczej PTTK – Questy Wyprawy Odkrywców: https://questy.org.pl/odznaka Nie zapomnijcie ocenić questu, pozostawić komentarza, a w przypadku wędrówki z kartą questu – zalogować ukończenia na swoim koncie. 

Zachęcamy do wędrówek questem, który wzbogacił sieć Pogórzańskich Questów oraz do poznawania ciekawostek i niezwykłych miejsc Gminy.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content