W ramach organizowanej na naszych świetlicach wiejskich „Akcji Lato 2024”, w czwartek 4 lipca skorzystaliśmy z zaproszenia Państwa Anny i Rafała Markowskich i udaliśmy się do „Borówkowego Roju”. To ekologiczne gospodarstwo mieszczące się w Lipnicy Górnej, gdzie znajduje się plantacja borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej oraz pasieka.

W czasie wizyty dzięki uprzejmości gospodarzy zwiedziliśmy teren i degustowaliśmy przepyszną borówkę. Nakarmiliśmy także króliki i kozy. Każdy z uczestników wykonał leśny rysunek. Dzieci korzystały także ze strefy relaksu: placu zabaw, namiotu z klockami duplo i torami drewnianymi oraz domku.

Po wędrówkach i harcach nie mogło oczywiście zabraknąć kiełbasek z grilla, zaś na deser kosztowaliśmy wspaniałych gofrów z przetworami przygotowywanymi w gospodarstwie m.in. dżemem z borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej.

Właścicielom „Borówkowego Roju”, babci i dziadkom Marysi i Krzysia raz jeszcze pięknie dziękujemy za zaproszenie oraz moc atrakcji i pyszności przygotowanych na naszą wizytę.  

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content