W sobotę 18.11.2017 r. miało miejsce coroczne już Podsumowanie Roku Kulturalnego, które odbyło się tym razem w Wiejskim Domu Ludowym w Rajbrocie i połączone było z jubileuszem działalności Zespołu Pieśni „Raj”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich: Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala, przedstawiciele Rady Gminy z przewodniczącym Stanisławem Włodarczykiem, Proboszcz Parafii Lipnica Murowana ks. Mariusz Jachymczak, Proboszcz Parafii Rajbrot ks. Leszek Babraj, Kierownik oddziału bocheńskiego ARiMR Anna Kądzielawa. Wśród gości obecni byli także: członkowie zespołów, grup obrzędowych, orkiestr dętych, mistrzowie palm, twórcy ludowi oraz przyjaciele Gminnego Domu Kultury. Nie zabrakło przedstawicieli gminnych jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, Ochotniczych Straży Pożarnych, sołtysów oraz sponsorów.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Gminnego Domu Kultury Agnieszka Żołna-Zdunek, która serdecznie powitała przybyłych gości ale także podkreśliła, że to coroczne wydarzenie jest świętem ludzi i pasjonatów lokalnego dziedzictwa, które z zaangażowaniem, z potrzeby serca, bezinteresownie tworzą i pielęgnują.

Następnie zostało zaprezentowane podsumowanie wydarzeń i ciekawostek kulturalnych realizowanych przez GDK w mijającym roku, a tuż po nim dyrektor GDK podziękowała wszystkim za współpracę, życzliwość, pomoc i otwartość w budowaniu lipnickiej kultury.  

Kolejnym punktem programu był jubileusz 30-lecia istnienia Zespołu Pieśni „Raj” z Rajbrotu. Z programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okoliczność prezentowały się nasze zespoły: Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej i z Rajbrotu, Grupa „Impresja” z Lipnicy Dolnej, Zespół Obrzędowy „Razem” z Lipnicy Murowanej, Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej wraz z Grupą „Kasztany”, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Grupa Obrzędowa z Borównej. Na zakończenie wystąpili sami Jubilaci, którzy wraz z seniorami Zespołu Pieśni „Raj” (Marią Fitrzyk, Walerią Bukowiec, Teresą Radziętą, Eleonorą Łukasik, Anną Gądek, Heleną Kuźmą, Romanem Mulką, Janem Stachem) odbierali serdeczne życzenia od władz samorządowych, instytucji i wszystkich przybyłych gości. Zespoły działające w naszej gminie oraz Gminny Dom Kultury (w imieniu wszystkich gości), przygotowały także artystyczny obraz z życzeniami na perłowy jubileusz „Raju”, który przy tej okazji został wręczony. Głośne „Sto Lat” popłynęło po całym Rajbrocie, a następnie na salę wjechał przepiękny tort na cześć zespołu.  Po uroczystej kolacji goście powędrowali na parkiet, aby móc potańczyć do piosenek śpiewanych przez zespół „Kita Band”. 

Cała uroczystość przebiegła w sympatycznej atmosferze, a uczestniczący w niej goście z pewnością zapamiętają ją na długo.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content