Ciepłe promienie słońca przywitały wszystkich uczestników „Święta Truskawki” w Rajbrocie organizowanego przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej i zostały z nami aż do samego wieczoru. Ciekawy program oraz szereg wydarzeń towarzyszących znalazły swoich zwolenników zarówno wśród najmłodszych, jak i starszych widzów.

Rozpoczęliśmy tradycyjnie blokiem dla dzieci, dla których tym razem zostały przygotowane warsztaty manualno-plastyczne i zabawy ruchowe. Były też wspólne tańce i własnoręczne dekorowanie ciasteczek. A skoro o słodkościach mowa – wielkim zainteresowaniem cieszyła się truskawkowa degustacja. Były ciasta, koktajl, kompot, babeczki, muffinki , galaretki i dużo innych cieszących podniebienia smakołyków.

Wiele działo się także na scenie. Przedszkolaki oraz uczniowie i absolwenci z Zespołu Szkół w Rajbrocie zaprezentowali się muzycznie, tanecznie i recytatorsko.  Wspaniałe występy gorącymi oklaskami nagradzała licznie zgromadzona publiczność.

Do kolejnej już edycji konkursu mody o tytuł „Miss Truskawki 2017” zgłosiła się rekordowa liczba jedenastu kandydatek. Ostatecznie komisja artystyczna w składzie: Elżbieta Kępa – radna Rady Gminy Lipnica Murowana, Maria Knurowska – członkini Zespołu Pieśni „Raj” z Rajbrotu oraz Agnieszka Żołna-Zdunek – dyrektor GDK Lipnica Murowana postanowiła przyznać tytuł „Miss Truskawki 2017” trzyletniej Annie Bodurce. Pierwszą wicemiss została pani Grażyna Bukowiec, zaś drugą wicemiss Agata Słowik. Laureatki głównych miejsc oraz pozostałe dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rajbrotu pod batutą kapelmistrza Adama Sowy z werwą i ogromnym zaangażowaniem wykonała znane wszystkim utwory. Nie mogło zabraknąć obchodzącego w tym roku jubileusz 30-lecia działalności Zespołu Pieśni „Raj” z Rajbrotu. W przygotowanych piosenkach pojawił się także akcent dotyczący Rajbrotu – najbardziej truskawkowej w tym dniu miejscowości w Polsce J

Tegoroczną gwiazdą były „Lesioki”. Zespół w swojej twórczości łączy tradycje lasowiackie z nowoczesnymi brzmieniami disco. Uznanie zyskali dzięki nowatorskiemu podejściu do starych przebojów oraz własnym, przebojowym kompozycjom. Były więc hity takie jak „Malinowe usta”, „Dżołana”, „Wszyscy hej” i wiele, wiele innych.

Na zakończenie niedzielnego świętowania festyn pod gwiazdami poprowadził zespół „Kita Band”, który żwawymi melodiami porwał do tańca dziesiątki par.

Do Rajbrotu przybyli także zaproszeni goście: Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, Radny Rady Powiatu Bocheńskiego – Józef Radzięta, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana – Stanisław Włodarczyk wraz z radnymi, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie – Jolanta Koszmider, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Za truskawkowe smakołyki serdecznie dziękujemy firmie „Jura” z Rajbrotu oraz Piekarni „Zelek” z Rajbrotu, a wszystkim przybyłym za obecność oraz wspaniałą zabawę. Już dziś zapraszamy za rok na kolejne, truskawkowe szaleństwo. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content