W najpiękniejszym miesiącu roku, kiedy przyroda budzi się do życia, kiedy drzewa się zielenią, łąki pokrywają kwiatami, a ptaki radośnie świergotają, wierni gromadzą się w godzinach wieczornych na nabożeństwo majowe. Kościół, miesiąc maj poświęca Matce Bożej. Prośbami litanijnymi i pieśniami maryjnymi oddają cześć Matce Chrystusa. Nabożeństwo majowe, zwłaszcza to odprawiane przy kapliczkach i przydrożnych figurach jest pięknym i typowym elementem wiejskiego pejzażu i wyjątkowej religijności.

Również nad Lipnicą w maju unoszą się dźwięki pieśni maryjnych, a mieszkańcy powierzają swe troski najukochańszej Matce.

26 maja w dniu szczególnym, bo poświęconym wszystkim Mamom, Parafia Rzymskokatolicka, Gminny Dom Kultury oraz Zespoły Obrzędowe z gminy Lipnica Murowana serdecznie zapraszają mieszkańców gminy oraz gości na MAJÓWKĘ LIPNICKĄ za Dworem Ledóchowskich przy kapliczce Matki Bożej. Majówka ta została włączona w program XV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Zgromadźmy się razem w majowe popołudnie u stóp naszej Matki i wykorzystajmy okazję do modlitwy na łonie przyrody w bliskim kontakcie z naszym Stwórcą.

majowka11 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content