Maj to miesiąc wyjątkowy, poświęcony w szczególności Maryi. Tuż przy położonej w przepięknej scenerii kapliczce Matki Bożej za Dworem Ledóchowskich już po raz piąty odbyła się Lipnicka Majówka.  Wydarzenie, utrzymane w regionalnym klimacie przyciągnęło wiernych, którzy wśród zieleni drzew i szemrzącego potoku odśpiewali pieśni ku czci Maryi oraz Litanię Loretańską.

We wspólną modlitwę i tym razem włączyły się zespoły i grupy z terenu gminy Lipnica Murowana: Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół Obrzędowy „Kasztany” z Lipnicy Dolnej, Grupa „Razem” z Lipnicy Murowanej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu,  Grupa „Impresja” z Lipnicy Dolnej oraz Grupa Obrzędowa z Borównej.

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Matki serdeczne życzenia popłynęły w kierunku wszystkich mam. Panie otrzymały także pamiątkowe upominki.

Organizatorami Majówki byli: Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej oraz lokalne zespoły i grupy obrzędowe.

Dziękując za piękne spotkanie mamy nadzieję, że chętnych do udziału we wspólnej modlitwie będzie z roku na rok przybywało. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content