Rekordowo wielu uczestników, bo aż sześćdziesięciu, spotkało się w środę 12 października w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury, by wziąć udział w XI edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego SŁOWEM MALOWANE im. Kazimierza Brodzińskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana.

Tym razem dzieci oraz młodzież recytowali utwory epoki romantyzmu w Polsce i naszych wielkich wieszczów narodowych. Były więc wiersze Mickiewicza, Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Krasińskiego, Kraszewskiego czy Aleksandra Fredro. Romantyzm Polski jest epoką ważnych dramatów narodowych czy poezji patriotycznej, ale poważne tematy w utworach oplecione zostały ludowością, światem baśni, bajek i fantastyki. W tym okresie powstało także wiele utworów lekkich z dozą humoru, a także pouczających z morałem.

Konkursowe prezentacje na scenie oceniała komisja artystyczna w składzie:

– Renata Kurek – emerytowany nauczyciel wychowania przedszkolnego, inicjatorka Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego,

– Bernadetta Macheta – instruktor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni,

– Natalia Krzak – instruktor Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i naradach komisja wyłoniła laureatów (kolejność nazwisk jest przypadkowa). W tym roku są nimi:

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III:

Barbara Kanownik, Szymon Rzepka, Fabian Trojan, Jan Krawczyk.

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI:

Patrycja Barzycka, Hanna Gunia, Blanka Paciorek, Aleksandra Malaga, Julia Krzyszkowska, Michał Cholewa, Bartłomiej Bereta, Krzysztof Krawczyk, Jakub Radzięta.

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII-VIII:

Katarzyna Kanownik, Karol Heród, Borys Plewa, Samuel Dekert, Norbert Paciorek, Szymon Jaworski.

Wszystkim występującym pięknie dziękujemy za odwagę oraz trud włożony w naukę utworów i przygotowanie wystąpień. Wyłonionym laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu. Instruktorom, nauczycielom i rodzicom składamy podziękowania za mobilizację dzieci i młodzieży, zachętę do udziału w konkursie oraz pomoc w przygotowaniu recytacji.

Już dziś gorąco zapraszamy na Wieczór Poetycki, który odbędzie się w niedzielę 30 października 2022 r. w sali widowiskowej GDK, podczas którego laureaci raz jeszcze zaprezentują się na scenie. Wtedy też nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów.

Do zobaczenia!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content