Pełen fantazji, kreatywnych działań i oryginalnych prac był drugi tydzień ferii zorganizowanych na świetlicach zajęć. Śmiało można stwierdzić, że ferie zimowe były gwarne, radosne i obfitowały w niezapomniane przeżycia.

W tym czasie powstało wiele wspaniałych kompozycji, artystycznych aranżacji, plastycznych i manualnych przedmiotów. Ciekawe i pożyteczne spotkania z zaproszonymi gośćmi cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczestników. Było też smacznie, kolorowo i zdrowo.

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej realizował w tym czasie także projekt pn. Być jak Mały Książę – ferie zimowe połączone z programem profilaktycznym „Wolni od nałogów”, dofinansowany przez Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej, którego celem była m.in. profilaktyka uzależnień, stworzenie oferty będącej propozycją pożytecznego spędzenia czasu wolnego, stworzenie możliwości świadomego obcowania ze sztuką i kulturą wyższą, kształtowanie wrażliwości emocjonalnej uczestników, rozwijanie pozytywnych cech charakteru uczestników. W ramach zadania zorganizowana została wycieczka do Tarnowa, na którą wszyscy oczekiwali z ogromną niecierpliwością. Dzieci miały okazję obejrzenia w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, spektaklu „Mały Książę”. Tajemniczy, mały przybysz z innej planety zaintrygował swoimi przygodami widzów. Duża ilość muzyki i śpiewu, niezwykłe efekty świetlne tworzące specyficzny klimat przypadły do gustu gościom z naszej gminy. Spektakl był wspaniałą okazją do przypomnienia sobie o najważniejszych sprawach w życiu: miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

W poszczególnych placówkach uczestnicy tworzyli barwne plakaty propagujące hasło „Wolni od nałogów” jak również uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i integracyjnych. 

Przez cały rok zapraszamy na świetlice – tam zawsze dużo się dzieje, a pojęcie „nuda” jest wszystkim obce. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content