W sobotnie popołudnie 19 maja na placu przy Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Górnej po raz drugi odbyły się Zielone Świątki zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Ochotniczą Straż Pożarną z Lipnicy Górnej oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Górnej. Utrzymane w ludowym klimacie wydarzenie przepełnione było tańcami, śpiewem, muzyką i wspólną, radosną zabawą.

Pierwsza część skierowana była przede wszystkim do najmłodszych gości. Były występy Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Lipnicy Murowanej, na scenie zaprezentował się również uzdolniony muzycznie Kacper Żołna z Lipnicy Górnej. Dzieciaki wzięły także udział w zabawach i konkursach, w których główną rolę odegrało kolorowe koło fortuny. Mnóstwo atrakcji dla naszych milusińskich przygotowali strażacy-ochotnicy z Lipnicy Górnej. Były przejażdżki melexem, zbijanie ognia, dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa i popcorn. Strażacy zadbali także  o część gastronomiczną imprezy.

O godz. 19:00 na scenie pojawili się Organizatorzy wydarzenia wraz z Wójtem Gminy Tomaszem Gromalą, którzy zapraszając do wspólnego świętowania zachęcali także do wspierania inicjatywy rozbudowy remizy w Lipnicy Górnej. Chwilę później historię Święta Ludowego przybliżył publiczności Tadeusz Goryl – Prezes Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Tego wieczoru z pięknymi, folklorystycznymi programami na estradzie zaprezentowali się: Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej, dziecięco-młodzieżowy zespół „OCOCHODZI” z Rzezawy pod kierownictwem Pana Piotra Poloka, Zespół Pieśni i Tańca „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej. Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Górnej przygotowało degustację pysznych, tradycyjnych ciast, którymi częstowana była publiczność.

Tuż po 21:00 zapłonęła tradycyjna zielonoświątkowa sobótka, którą przygotowali druhowie z Lipnicy Górnej. Sobótka swoim rozmiarem wywarła ogromne wrażenie na przybyłych gościach i z pewnością rozgrzała wszystkich zmarzluchów.

Potańcówkę pod gwiazdami, która była ostatnim punktem programu poprowadzili Kapela ZPiT „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej oraz DJ Robertus.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kołdras z Proszówek za ufundowane wędliny, Państwu Stanisławie i Stefanowi Wnękom za udostępnienie łąki na organizację sobótki i zabaw dla dzieci oraz Panu Robertowi Wieciechowi (Firma ROBERTUS) za gratisowe wykonanie i obsługę nagłośnienia podczas Zielonych Świątek.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content