Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zaprasza serdecznie wszystkich chętnych – osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane na warsztaty regionalne „Lipnicka palma w tradycji i kulturze”.  Odbędą się one w środę 9 marca 2016 r. o godz. 10:00 w sali widowiskowej GDK.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia telefoniczne (14 6852108) oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej ( kulturalipnica@wp.pl ) przyjmowane będą do dnia 3 marca 2016 r. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

 

 

Program warsztatów:

Tradycja palmy wielkanocnej – wprowadzenie do tematu warsztatów

Józef Piotrowski – inicjator lipnickiego Konkursu Palm –  przybliżenie postaci

Konkurs Palm w Lipnicy Murowanej 58  lat temu –  projekcja filmu archiwalnego z Niedzieli Palmowej z 1958 roku

Symbol Niedzieli Palmowej–  pokaz i warsztaty wykonywania lipnickiej palmy

Strojenie palmy – pokaz i warsztaty wykonywania kwiatów i strojenia palm

 

Celem warsztatów jest podtrzymanie tradycji samodzielnego wyplatania palm wielkanocnych, a także zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą i tradycjami regionu poprzez poszerzanie wiedzy na ten temat. Warsztaty są również doskonałą okazją do spotkania się z twórcami najwyższych palm w Lipnicy oraz organizatorami konkursu.

Rodzime tradycje, kultura i historia to elementy życia, które przenikają w naszą codzienność czyniąc ją bogatszą. Święta Wielkiej Nocy są czasem radości płynącej ze Zmartwychwstania. Symbole towarzyszące temu świętu są głęboko zakorzenione w kulturze i tradycji regionu. Umiejętność przekazywania tradycji jest obowiązkiem tych, którzy ją poznali i przez lata tworzyli – dlatego też serdecznie zapraszamy do współpracy!

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów można uzyskać pod nr tel. (014) 6852108 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej:  kulturalipnica@ wp.pl .

warsztaty pal2016 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content