Wszystkich mieszkańców gminy oraz gości serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dożynkach Gminnych – jednym z najpiękniejszych świąt rolników, będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu . Odbędą się one w sobotę 15 sierpnia 2015 r. Istotę tej prastarej uroczystości tworzą dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy oraz szacunek dla tradycji i chleba.

O godzinie 16.00 będzie miała miejsce Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej. W jej trakcie nastąpi poświęcenie żniwnych wieńców. Na dalszą część uroczystości dożynkowych zapraszamy na stadion sportowy w Lipnicy Dolnej. Grupy i zespoły obrzędowe reprezentujące sołectwa gminy Lipnica Murowana wezmę udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec. Dla wszystkich przybyłych ok. godz.19:00 wystąpi Zespół Regionalny „Spod Kicek” z Mordarki. Tuż po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród zespół muzyczny „Galaxis” poprowadzi festyn pod gwiazdami.

Dodatkowymi atrakcjami tego dnia będą: prezentacje maszyn rolniczych przygotowane przez firmę FH-U TRAKTOR-SERWIS Marek Krajewski z Limanowej, zagroda wiejska ze zwierzętami, degustacja potraw regionalnych przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, degustacja lipnickiej lipiny – produktu tradycyjnego z Małopolski a także wybór wieńca dożynkowego publiczności. Nie zabraknie małej gastronomii oraz miasteczka zabaw dla najmłodszych. Zapraszamy do udziału. 

 

PLAKAT – DOŻYNKI GMINNE 2015

 

plony2015a GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content