Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zaprasza miłośników gotowania i smakowania na wyjątkowe i niezwykle atrakcyjne WARSZTATY KULINARNE pn. „Europejskie smaki na lipnickim stole”. To wydarzenie realizowane będzie w ramach projektu grantowego pt. Cykl działań szkoleniowych podnoszących kompetencje mieszkańców „Śliwkowego Szlaku”.

W ramach realizacji zadania odbędą się trzy spotkania tematyczne: „Europejskie smaki na lipnickim stole” z przyrządzaniem potraw „złamanych” kuchnią europejską (27 lutego), „Polski koktajl w europejskim stylu” z pokazem barmańskim oraz tworzeniem i degustacją koktajli (28 lutego), „Kultura polskiego stołu” z pokazem nakrywania stołu, składania serwetek oraz aranżacji stołu na trzy różne okazje okolicznościowe (7 marca). Ponadto spotkania wzbogacone będą o wiadomości teoretyczne. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek, konkursu z nagrodami, występów regionalnych, a każdy z uczestników na zakończenie warsztatów otrzyma certyfikat za udział oraz atrakcyjny upominek. Tym razem gościnna będzie Lipnica Górna i Wiejski Dom Ludowy, bo tam właśnie odbędą się warsztaty.

Ponieważ ilość miejsc dla uczestników warsztatów jest ograniczona, trwają zapisy w Gminnym Domu Kultury i na Świetlicach Wiejskich. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zaprasza Gminny Dom Kultury wraz z prowadzącymi: Ewą Babral – florystką, Olgą Kowalczyk – instruktorem ds. animacji kultury, Haliną Żołną – dietetykiem, technologiem żywności i żywienia człowieka, nauczycielem w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni oraz Mieszkiem Walasikiem – barmanem. Partnerem wydarzenia jest Zespół Szkół nr 3 im. ks. Józefa Tischnera w Bochni.

Grant pt. „Europejskie smaki na lipnickim stole” realizowany przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej w ramach projektu grantowego pt. „Cykl działań szkoleniowych podnoszących kompetencje mieszkańców Śliwkowego Szlaku” Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

PROGRAM WARSZTATÓW KULINARNYCH

loga smaki GDK Lipnica Murowana

plakat smaki GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content