Wójt Gminy Lipnica Murowana i Gminny Dom Kultury serdecznie zapraszają na plenerowe Święto Gminy połączone z Dożynkami. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 14 sierpnia na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej, gdzie w ramach kina plenerowego zostanie wyświetlony film pt. „Jutro będziemy szczęśliwi”. To poruszająca historia o dojrzewaniu do odpowiedzialności i odkrywaniu, jakimi wartościami naprawdę warto się kierować. Uroczystości główne rozpoczną się w niedzielę 15 sierpnia mszą świętą o godzinie 14:00 z poświęceniem wieńców dożynkowych. Po mszy przejazd zespołów obrzędowych na stadion sportowy, a tam m.in.: konkurs na najpiękniejszy wieniec żniwny i wieniec dożynkowy publiczności, koncert laureatów V Dziecięcego Festiwalu Polskiej Piosenki KORAL SONG, wręczenie certyfikatów „Marka Gminy Lipnica Murowana”, koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej.

Wystąpią także Artyści z Kabaretu pod Wyrwigroszem z Krakowa, którzy od ponad 25 lat skutecznie rozśmieszają widownię i sprawiają, że życie staje się bardziej przyjemne, kiedy zastosujemy w nim odpowiednią dawkę inteligentnego dystansu. Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski i Łukasz Rybarski to zawodowi aktorzy, zatem w programie nie zabraknie talentów rodem z teatru komediowego. Na zakończenie programu wystąpi Zespół „Pogwizdani” z Łącka. To grupa przyjaciół, która swoim humorystycznym podejściem do muzyki umila czas i bawi każdą publiczność. Połączyła ich wspólna pasja do folku. Grając na instrumentach tradycyjnych, charakterystycznych dla regionu z którego pochodzą, coverują wszystkie kawałki które się im spodobają i wpadną w ucho. Dobrą zabawę zapewniają również na lipnickiej scenie.

Podczas trwania wydarzenia będzie można zaszczepić się przeciwko COVID – 19 w mobilnym punkcie szczepień jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Punkt będzie czynny w godzinach od 14:00 do 20:00.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność.

plakatswieto21 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content