Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zapraszają na pełne koncertów i występów Święto Gminy połączone z Dożynkami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia (sobota-niedziela) na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej.

Sobotni program rozpoczniemy od godziny 19-tej, występem włoskiego zespołu folklorystycznego „CARUSIDDI E PICCIRDD”. Czterdziestoosobowa grupa z Sycylii przebywać będzie w Polsce w ramach wymiany międzykulturowej i gościnnie odwiedzi także Lipnicę, prezentując muzykę oraz taniec swojego regionu. Tuż po koncercie na taneczną zabawę pod gwiazdami zaprasza zespół „MOTIF BAND”.

Wypełniona po brzegi bogatym programem będzie również niedziela czyli Dożynki Gminne. Rozpoczniemy Mszą św. z poświęceniem wieńców żniwnych o godzinie 14:00, po której nastąpi przejazd zespołów dożynkowych na stadion sportowy. Pierwsza część programu, to konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, w czasie którego na scenie zaprezentują się z wieńcami, grupy obrzędowe poszczególnych sołectw. W ramach tegorocznego Święta koncertowo wystąpi Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, odbędą się także powiatowe obchody jubileuszu 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz wręczony zostanie certyfikat „Marka Gminy Lipnica Murowana”. Gościem specjalnym Dożynek będzie KABARET KOPYDŁÓW – to estradowa wersja słynnego telewizyjnego programu „Spotkanie z balladą”, którego twórcą był Michał Bobrowski. Akcja programu rozgrywa się w remizie OSP gdzie rządzi miejscowy komendant – Wojciech Pałac. W rolę komendanta wciela się znakomity aktor i ulubieniec publiczności – Leszek Benke. Kabaret z Kopydłowa tworzą profesjonalni aktorzy, absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jako gwiazda wieczoru wystąpi także MATEUSZ MIJAL z Zespołem. Mateusz Mijal znany jest polskiej publiczności przede wszystkim z utworu „Winny”, który zaśpiewał wspólnie z mężem Sylwii Grzeszczak, Liberem. Pozostałe single: „Niech się ludzie śmieją”, „Coś na później” czy „Zabijasz mnie”, cieszą się również dużym zainteresowaniem. W maju wokalista ogłosił premierę swojego nowego singla, „Wiem już czego chcę”.

Dwudniowemu przedsięwzięciu towarzyszyć będą: atrakcje dla dzieci, mała gastronomia, miasteczko zabaw, degustacja potraw przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej oraz konkurs na wieniec dożynkowy publiczności. 

Zapowiada się niezwykła zabawa. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

PLAKAT

plakat dnil19 GDK Lipnica Murowana

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content