W sobotę, 13 sierpnia czyli w pierwszy dzień świętowania Gminy Lipnica Murowana czeka na nas wiele atrakcji. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na lipnicki rynek! Od godziny 19:30 będą odbywały się profilaktyczne konkursy, w których do wygrania wspaniałe nagrody. Zapowiada się też niezwykle smakowicie, a to za sprawą oferty przygotowanej przez naszego sponsora – firmę Kawalec – Lody Tradycyjne „U Szymona”. W ten wieczór lodziarnia, która dla uczestników ufundowała atrakcyjne nagrody,  będzie również czynna aż do północy! 

Dla całych rodzin, dla młodszych i tych starszych, o godzinie 20:00 w naszym plenerowym kinie zostanie wyświetlony wzruszający i pełen emocji film „Mia i biały lew”. To niezwykła historia o przyjaźni małej dziewczynki i lwa, którzy wspólnie spędzają magiczne chwile wśród malowniczych pejzaży dzikiej Afryki. W przypadku niepogody film zostanie wyświetlony w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. 

Zaś kiedy nastanie mrok zapraszamy na tajemniczy i klimatyczny „Spacer w ciemność” oraz nocne zwiedzanie kościoła św. Leonarda. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:30 i poprowadzą je:  Wojciech Sanek z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Aneta Florek – przewodnik kwalifikowany. Wiele dowiemy się o zmysłach zwierząt, o znaczeniu ciemności dla przyrody oraz o nocnej aktywności dzikich mieszkańców lasu. Opowieść będzie ilustrowana ręcznie malowanymi lampionami. W osobliwej nocnej scenerii, jednak już przy świetle ?, zapoznamy się z tajemnicami, historią i cennymi eksponatami oraz malowidłami kościoła św. Leonarda – perły architektury drewnianej w Małopolsce i jednego z najcenniejszych zabytków w Polsce.

Po powrocie na lipnicki, zabytkowy rynek czeka na nas niebiańskie widowisko przygotowane przez sam… kosmos! Bowiem od połowy lipca do 24 sierpnia trwa największa aktywność roju Perseidów, a w wielu miejscach organizowane są pikniki astronomiczne i „Noce spadających gwiazd”. I my zapraszamy na tak magiczny spektakl! Co wiemy o samych Perseidach? Znane były już w Starożytności. To szybkie, białe meteory, których ślady przez moment utrzymują się na niebie. W czasie maksimum ich aktywności w przeciągu godziny można ich zaobserwować nawet do 150, a w ciągu 2-3 minut można ujrzeć, spadające pęczkami od kilku do kilkunastu meteorów. Zachęcamy do obserwacji nocnego nieba wraz z nami! Niesamowite wrażenia gwarantowane!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content