Niedziela Palmowa dla Lipnicy Murowanej ma szczególne znaczenie. To właśnie tutaj 58 lat temu piastujący urząd sołtysa Józef Piotrowski, inspirator życia społecznego i kulturalnego ogłosił pierwszy Konkurs Lipnickich Palm, który nieprzerwanie organizowany jest do dnia dzisiejszego. Lipnickie palmy –piękne i bliskie niebu mają w sobie coś magicznego. Wykonane z misternie ułożonej wikliny, ozdobione bibułowymi kwiatami i kolorowymi wstążkami wciąż zachwycają. W dniu Konkursu w Lipnicy Murowanej należy być aby czerpać z bogactwa tradycji i lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Na lipnicki rynek zapraszamy już od wczesnych godzin porannych. Na scenie wystąpią zespoły regionalne: Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej oraz Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.

Około godziny 10:45 nastąpi uroczyste otwarcie Konkursu i przywitanie zaproszonych gości przez Wójta Gminy, tuż po nim poświęcenie palm na rynku, a następnie uroczysta Msza św. w kościele św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej.

Gościnnie wystąpią także Lipnicka Kapela Ludowa, Zespół Pieśni i Tańca „Swojacy” z Wierzchosławic oraz Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa.

O godz. 17.00 zapraszamy na „Koncert u św. Leonarda” w wykonaniu zespołu Cantica Sacra.

Imprezie towarzyszyć będą żywe warsztaty wykonywania palm, jarmark wielkanocny, konkurs na najładniejsze stoisko wielkanocne, konkurs fotograficzny „Palmowa Lipnica 2016” oraz indywidualne zwiedzanie zabytków.

Pozwólmy urzec się urokowi lipnickich palm. Bądźmy w tym dniu w Lipnicy Murowanej.

 

 PLAKAT – 58. KONKURS LIPNICKICH PALM I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

 

 slider wpis GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content