Niedziela Palmowa dla Lipnicy Murowanej ma szczególne znaczenie. To tutaj 57 lat temu piastujący urząd sołtysa Józef Piotrowski, inspirator życia społecznego i kulturalnego ogłosił pierwszy Konkurs Lipnickich Palm, który nieprzerwanie organizowany jest do dnia dzisiejszego. Lipnickie palmy – swoiście piękne i bliskie niebu mają w sobie coś magicznego. Wykonane z misternie ułożonej wikliny, ozdobione bibułowymi kwiatami i kolorowymi wstążkami wciąż zachwycają. W dniu Konkursu w Lipnicy Murowanej należy być aby czerpać z bogactwa tradycji i lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Na lipnicki rynek zapraszamy już od wczesnych godzin porannych. Na scenie wystąpią zespoły regionalne: Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Uczniowie z Zespołu Szkół w Rajbrocie, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej oraz Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.

Tuż po godzinie 10 nastąpi uroczyste otwarcie Konkursu i przywitanie zaproszonych gości przez Wójta Gminy. O godz. 10:45 odbędzie się poświęcenie palm na rynku, a następnie uroczysta Msza św. w kościele św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej.

Gościnnie wystąpi także Zespół Regionalny „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej oraz Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa.

O godz. 17.00 zapraszamy na koncert gitarowy „Pasja” w wykonaniu Rafała Gondka.

Imprezie towarzyszyć będą żywe warsztaty wykonywania palm, jarmark wielkanocny oraz konkurs na najładniejsze stoisko wielkanocne.

Pozwólmy urzec się urokowi lipnickich palm. Bądźmy w tym dniu w Lipnicy Murowanej.

 

PLAKAT – 57 KONKURS LIPNICKICH PALM I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO IM. JÓZEFA PIOTROWSKIEGO

 

kp2015 GDK Lipnica Murowana

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content