Szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i błogosławieństwa Bożego – już po raz czterdziesty pierwszy będą wszystkim Państwu życzyć kolędnicy, którzy w dniach 14-15 stycznia 2023 roku przywędrują do Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Właśnie wtedy odbędzie się kolejny MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH „O LIPNICKĄ GWIAZDĘ”, w czasie którego będzie kultywowana piękna i prastara tradycja chodzenia po kolędzie, od domu do domu z radosną nowiną o narodzeniu Pana.

Do udziału w lipnickim Przeglądzie zapraszamy kolędników z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego (grodzkiego i ziemskiego). W sobotę 14 stycznia na scenie będą prezentować się dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze, zaś w niedzielę 15 stycznia dorośli kolędnicy wystąpią ze swoimi widowiskami. Niezbędnym jest, aby w grupach kolędniczych, zgodnie z tradycją, występowali wyłącznie chłopcy i mężczyźni, dotyczy to również towarzyszących muzyków.

Jak co roku Komisja Artystyczna wytypuje najlepsze grupy dziecięce i młodzieżowe na Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu natomiast dorosłe grupy kolędnicze do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych GÓRALSKI KARNAWAŁ w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na zgłoszenia grup, chętnych do występów podczas 41. edycji Przeglądu czekamy do 23 grudnia 2022 r.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, zaś współorganizatorami Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap w Lipnicy Murowanej. Honorowy patronat nad Przeglądem objęli: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Adam Korta – Starosta Powiatu Bocheńskiego oraz Tomasz Gromala – Wójt Gminy Lipnica Murowana.

Niech tradycji stanie się zadość, a Lipnicka Gwiazda rozbłyśnie kolejny raz świątecznym blaskiem. Niech słyszy cała okolica, że tak kolęduje Lipnica! Hej kolęda, kolęda!

PISMO PRZEWODNIE – 41. MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH

REGULAMIN – 41. MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH

KARTA ZGŁOSZENIA – 41. MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH (wersja PDF)

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content