Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza na wystawę fotografii pt. „Zakochaj się w Powiecie Bocheńskim nocą”. Zdjęcia prezentowane na wernisażu są częścią dużego projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”, w ramach którego fotografowane są polskie miasta i miejscowości, mogące pochwalić się ciekawą iluminacją. Wystawa prezentować będzie profesjonalne fotografie, które oddają niepowtarzalną atmosferę i piękno Powiatu Bocheńskiego.

Na zdjęciach wykonanych nocną porą odnaleźć można szczególne dla naszego powiatu miejsca, przedstawione w unikalny sposób – m.in. renesansowy dwór obrony w Wieruszycach, zabytkowy dwór w Zawadzie, zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu czy też widok szybu bocheńskiej kopalni. Znane nam wszystkim zakątki w obiektywie nabierają zupełnie innego charakteru i odzwierciedlają wyjątkowy klimat naszego powiatu.

Genezę projektu a także wspomnienia związane z czasem wędrówek po powiecie bocheńskim, podczas wystawy przedstawi autor prezentowanych zdjęć Krzysztof Masiuk – fotograf z długoletnim stażem artystycznym, autor licznych wystaw, wielokrotnie nagradzany na krajowych i zagranicznych konkursach za zdjęcia prezentujące piękno i urok Polski.

Każda miejscowość o zmroku wygląda odmiennie jak za dnia. Oświetlone budynki i zaułki, światła pojawiające się na sklepowych witrynach, reflektory samochodów rysujące białe i czerwone pasy tworzą wspólnie bardzo efektowny świat. Ale nawet te małe miejscowości, nie mające wielobarwnych witryn, bez ruchliwych skrzyżowań, czy wielkiego ruchu samochodowego kuszą nocą grą cieni i świateł. Świat barw nocy jest wręcz stworzony aby wykorzystać go do promocji miast, miejscowości i regionów.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez socjologów noc jest tą porą dnia, która z jednej strony wzbudza od zawsze obawy i wywołuje lęk u ludzi, a z drugiej strony fascynuje swą tajemniczością, grą świateł i barw i jak się okazuje jest o wiele bardziej interesująca od dnia – mówi Krzysztof Masiuk.

Wystawa odbędzie się 21 grudnia (tj. piątek) o godz. 18:00 w sali klubowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content