21 maja w Nowym Wiśniczu miała miejsce jubileuszowa – XX edycja Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych. Wśród uczestników biorących udział w zmaganiach konkursowych (z Rożnowa, Filipowic, Tarnawy, Sobolowa, Baczkowa, Okulic, Grobli, Korzkwi, Iwanowic, Starego Wiśnicza, Leszczyny, Luborzycy), nie mogło zabraknąć  reprezentacji z naszej gminy.

Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej pod batutą Adama Sowy, pięknie zaprezentowała się w przemarszu – z utworem Pionier, oraz koncertowo na scenie wykonując: Benton Hall, Alternatywy 4 i The Final Countdown. Zgromadzona na wiśnickim rynku publiczność, rodzice i rodziny naszych zdolnych muzyków, Pan Wójt Tomasz Gromala wraz z Komendantem i Prezesem OSP Lipnica Dolna, gorąco dopingowali i oklaskiwali koncert Orkiestry. Że młodzież mamy zdolną wszyscy wiemy, ale że aż tak! Razem tworzą niezawodny team. Niezwykle urokliwym był udział w występie naszej Orkiestry czteroletniego Karola, który z uśmiechem i pasją w przemarszu zagrał na werblu, a na scenie na bongosach! Niech żałuje ten  kto tego nie widział :-). 

Prezentację Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej doceniła także komisja artystyczna, która przyznała jej drugie miejsce i awans na 40 Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY do Nowego Sącza. Finałowe przesłuchania odbędą się w dniach od 23 do 25 czerwca. Nasza orkiestra najprawdopodobniej wystąpi w piątek 23 czerwca, ale o szczegółach będziemy jeszcze informować. Tymczasem składamy serdeczne gratulacje dla kapelmistrza – Adama Sowy i wszystkich członków orkiestry. Życzymy dalszych sukcesów!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content