Niezwykle szybko minął pierwszy tydzień wakacyjnej akcji organizowanej na świetlicach z terenu gminy Lipnica Murowana, tym razem pod hasłem „Zagrajmy w kolory”. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i ciekawością biorą udział  w proponowanych zajęciach i warsztatach nawiązujących do wybranej przez daną placówkę barwy.

ZIELONA ŚWIETLICA W LIPNICY GÓRNEJ

„Ence pence złap zielony w swoje ręce” – pod takim hasłem odbywa się akcja w świetlicy w Lipnicy Górnej, gdzie uczestnicy spędzają swój wakacyjny czas biorąc udział w różnorodnych zajęciach. Było więc poznawanie i rozmieszczanie na mapie Polski parków narodowych, integrujące całą grupę obieranie lipiny czy zabawa w podchody i wycieczka po okolicy. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty plastyczne. To na nich udało się stworzyć maski znanych wszystkim płazów – żabek. Dzieciaki malowały także przybyszów z kosmosu czyli ufoludki. Piękne prace plastyczne wykonane na temat „Zielono mi” stały się ozdobą świetlicy. Atrakcyjne makiety lasów: liściastego i iglastego nie tylko zazieleniły pomieszczenie ale także poszerzyły wiedzę uczestników na temat otaczającej nas przyrody.

CZERWONA ŚWIETLICA W BORÓWNEJ

Kolorem przewodnim zajęć na świetlicy w Borównej został wybrany czerwony. Okazało się że wiele ciekawych rzeczy można zrobić posługując się właśnie tą barwą. Uczestnicy mieli okazję do spotkania ze strażakami, którzy dokonali prezentacji swojego samochodu oraz opowiedzieli wiele interesujących faktów dotyczących bycia ochotnikiem oraz niesienia pomocy potrzebującym. Pogoda, której nie brakowało zachęcała do wycieczek i spacerów po okolicy. Na stole pojawiły się czerwone smakołyki: koktajl z truskawek, chrupki, owoce. W czasie warsztatów plastycznych dzieci malowały czerwone owoce, warzywa, rośliny, wykonały schemat układu Słonecznego. Nie mogło zabraknąć wspólnego obierania lipiny oraz codziennych gier i zabaw.

ZIELONA ŚWIETLICA W LIPNICY MUROWANEJ

Bardzo zielono było na świetlicy w Lipnicy Murowanej. Ten kojarzący się z przyrodą i naturą kolor zagościł jako myśl przewodnia organizowanych zajęć. Aktywni i chętni do działania uczestnicy wykonali plakat z wymyślonym na dwa tygodnie hasłem.  Z zebranych liści, roślin i owoców powstały cieszące oko makiety lasu. Nowością było wykonywanie pięknych kwiatów za pomocą techniki quillingu. Z kolei w czasie warsztatów z zaproszonym gościem – panią Urszulą Trojanowską przy pomocy techniki decoupage zostały wykonane wielobarwne koszyczki. Akcent zielony widoczny był również na zajęciach manualnych – zielone smoki były kolejnymi wytworami, które przyozdobiły wnętrze świetlicy. Zabawa z masą solną przysporzyła zaś dzieciom wiele śmiechu i radości.

ŻÓŁTA ŚWIETLICA W LIPNICY DOLNEJ

Słonecznie i promiennie było w Lipnicy Dolnej, gdyż właśnie w tej miejscowości króluje kojarzący się z wakacjami kolor żółty. Uczestnicy wykonali więc słoneczniki z wypisanymi na nich skojarzeniami dotyczącymi wybranej barwy. Piękne, uśmiechnięte słońce pojawiło się na tablicy, na której codziennie widnieje nowa gazetka, zaś słoneczna maska ozdobiła twarze dzieci. Wiele ciekawostek o Słońcu oraz Układzie Słonecznym pojawiło się na zajęciach. Każdy uczestnik wykonał także farbami plakatowymi rysunek przedstawiający swoje wyobrażenie kosmosu. Nie mogło zabraknąć tematu pszczół, ich życia, rodzaju miodów oraz degustacji tego słodkiego przysmaku. Były też pyszne galaretki z bitą śmietaną. Warsztaty plastyczne, zabawy z chustą animacyjną, obieranie lipiny, zawody sportowe to kolejna część atrakcji, która wzbudzała zainteresowanie uczestników.

ZIELONA ŚWIETLICA W RAJBROCIE

Choć w Rajbrocie honorowe miejsce zajmuje cieszący się w czasie wakacyjnej akcji największą popularnością kolor zielony to każdy dzień ma dodatkowo przypisany akcent innej barwy.  Uczestnicy na zajęciach wykonali więc śliczne słoneczniki. Kolorową kredą na asfaltowej nawierzchni przed budynkiem zostały namalowane rysunki przedstawiające najciekawsze zakątki Rajbrotu. Smaczne galaretki i zdrowa sałatka owocowa były nie lada atrakcją dla małych łasuchów. Wielka frajdę było malowanie rękami zamoczonymi w wielobarwnych farbkach prac plastycznych. Maski i łapki żab, którymi dzieci ozdobiły swoje głowy i ręce pięknie komponowały się z zieloną łąką, na której miały miejsce gry i zabawy. I tutaj duże zainteresowanie wzbudziła technika quillingu przy pomocy której powstały kolorowe papugi.   

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content