W słoneczne, sobotnie popołudnie 27 maja spotkaliśmy się na placu przy Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Górnej, by wspólnie świętować Zielone Świątki. Jak tradycja nakazuje zielonymi brzózkami symbolizującymi życie, nadzieję i witalność pięknie przystrojono scenę, na której od godziny 17:00 trwały prezentacje, występy i koncerty.

Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. św. Mikołaja w Rajbrocie. Grupa Tygrysków pod opieką wychowawczyni – pani Doroty Milas oraz pani Angeliki Rębilas zaprezentowała się w regionalnej odsłonie. Były tańce, śpiewy, recytacje oraz wspaniałe, kolorowe stroje. Kolejna grupa – „Tańczące pierwszaki” czyli uczniowie klasy Ia i Ib z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej – filia w Lipnicy Górnej, przedstawiła program taneczny do współczesnych utworów muzycznych. „Lachowska Wiara” to z kolei 50-osobowy zespół działający przy parafii Łososina Dolna, który  zaszczycił nas swoją obecnością w tym dniu. Mali muzycy, wspierani przez dorosłych instrumentalistów, pod opieką pani Aleksandry Woźniak zgotowali nam wyjątkową ucztę artystyczną, która na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Zespół wykonuje muzykę ludową z elementami muzyki współczesnej. Najmłodszy członek grupy ma zaledwie 4 lata. W Lipnicy Górnej nie mogło zabraknąć także ulubieńców lokalnej społeczności czyli bliźniaków – Marka i Łukasza Hajduk, którzy swoim repertuarem bawili publiczność oraz Zespołu Regionalnego „Górzanie”, z którym przemiło śpiewało się ludowe melodie. Gwiazdą Zielonych Świątek był Zespół REDLIN – jedna z najlepszych folkowych grup w Polsce, z charyzmatycznym frontmanem Sławomirem Malinowskim. Wspaniale dopracowane utwory, energia i talent muzyków oraz sceniczne efekty świetlne razem stworzyły niesamowite widowisko, które spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem publiczności. Tuż przed godziną 22 zapłonęła ogromnych rozmiarów tradycyjna, zielonoświątkowa sobótka przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Lipnicy Górnej, a na zakończenie programu do tańca przygrywał Zespół „Kita Band”.

O strefę gastronomiczną oraz strefę zabawy, z której z wielką ochotą korzystali najmłodsi zadbali strażacy-ochotnicy z Lipnicy Górnej, zaś panie z Koła Gospodyń Wiejskich licznie przybyłą publiczność poczęstowały pysznymi, słodkimi wypiekami.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia Panu Robertowi Wieciechowi – Technika Estradowa ROBERTUS z Lipnicy Górnej oraz Panu Stanisławowi Przybyłko – Firma TRANSKOP z Lipnicy Górnej.

Organizatorami wydarzenia byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Lipnicy Górnej, Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Górnej oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content