W sobotę – 18 maja świętowaliśmy Zielone Świątki w Lipnicy Górnej. Pogoda wspaniale sprzyjała wydarzeniu, nie brakowało więc w tym dniu słońca, ale przede wszystkim tradycji i dobrej, wspólnej zabawy. Całość rozpoczęliśmy tuż po godzinie 17:00. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z klas III Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej, którzy pod kierunkiem pań wychowawczyń – Urszuli Trojanowskiej oraz Iwony Wnęk pięknie recytowali, śpiewali i tańczyli. Następnie ponad 70-osobowy Zespół „Lachowska Wiara” ze Żbikowic dał wspaniały koncert, podczas którego wybrzmiało wiele znanych ludowych utworów.  Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej wystąpił zarówno na estradzie, jak również jego śpiew i muzyka były wspaniałym dopełnieniem rozpalonej o godzinie 21:00 gigantycznej sobótki. W trakcie wydarzenia, na ludowo, dla wszystkich przybyłych podgrywała i śpiewała Kapela Ludowa „Łapanowianie”, zaś do plenerowej potańcówki zaprosił nas zespół „Tacy Sami” z Mszany Dolnej.

Było i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: dmuchane zamki, przejażdżki strażackim meleksem, konkursy, zajęcia plastyczno-manualne, bańki mydlane, koło fortuny i wiele innych. O strefę gastronomiczną zadbali druhowie z OSP Lipnica Górna, zaś tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich zaprosiło publiczność na  smakowitą degustację domowych wypieków.

W imieniu Organizatorów: OSP Lipnica Górna, Koła Gospodyń Wiejskich w Lipnicy Górnej oraz Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie dziękujemy także firmie „Robertus” za bezpłatne nagłośnienie wydarzenia, firmie „Matlęga” z Lipnicy Dolnej za kiełbaski, Piekarni „Zelek” z Rajbrotu za chleb, Państwu Machałom za użyczenie łąki pod sobótkę oraz Panu Liszce z Lipnicy Murowanej za użyczenie miejsca parkingowego.

Wszystkim Państwu dziękujemy za przybycie, beztroską zabawę i wspólne kultywowanie ludowych, zielonoświątkowych tradycji.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content