Za nami kolejne, pełne wrażeń, atrakcji i smakołyków Święto Truskawki w Rajbrocie. Chociaż pogoda długo trzymała nas w niepewności wszystkie zaplanowane punkty programu doczekały się swojej realizacji.

Niedzielne świętowanie rozpoczął blok gier i konkursów dla najmłodszych, których nigdy nie trzeba długo namawiać do uczestnictwa we wspólnej, wesołej zabawie. Tańce, wyścigi, nauka rymowanek, malowanie twarzy czy kredą swoich podobizn to tylko kilka z przygotowanych niespodzianek. W pierwszej części na estradzie zaprezentowali się także uczestnicy lipnickiego kursu tańca, którzy dla wszystkich przybyłych wykonali trzy pokazy nabytych w trakcie nauki umiejętności.

Przedszkolaki oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Rajbrocie zachwycili nas swoimi wokalnymi, muzycznymi, tanecznymi zdolnościami oraz piękną recytacją.

W czasie Święta Truskawki nie mogło zabraknąć lokalnych grup artystycznych: Zespołu Pieśni „Raj” oraz Orkiestry Dętej z Rajbrotu, których występy są zawsze nagradzane gromkimi i ciepłymi brawami.

Stoisko z truskawkową degustacją przyciągało uwagę gości, zwłaszcza tych najmłodszych. Każdy chętny mógł skosztować koktajlu, kompotu, ciasta, truskawkowych szaszłyków czy chrupek ufundowanych przez firmę „Jura” z Rajbrotu.  

Tuż po godzinie 20:00 na scenie rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu „Lachersi”. Pochodząca z Nowego Sącza grupa powstała w czerwcu 2012 roku swoim lachowskim repertuarem porwała do tańców i wspólnego śpiewu licznie przybyłą publiczność. O tym, że widowisko było wspaniałą muzyczną ucztą dla uszu i serc słuchaczy świadczy fakt, że panowie dwa razy wracali na estradę, by dalej bawić się z fanami.

Zaproszenie na Święto Truskawki przyjęli goście wśród których nie zabrakło: Starosty Bocheńskiego – Jacka Pająka, Wójta gminy Lipnica Murowana – Tomasza Gromali, radnych Rady Gminy Lipnica Murowana wraz z przewodniczącym Józefem Radziętą, sołtysów, komendantów i prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Na zakończenie truskawkowej niedzieli zespół muzyczny „eRw Band” poprowadził trwający do samej północy festyn pod gwiazdami. Na szczęście ogromny, plenerowy „parkiet” był w stanie pomieścić wszystkie wirujące na nim pary.

Uczestnicy imprezy mieli także okazje do korzystania z usług oferowanych przez miasteczko zabaw oraz stoiska gastronomiczne.

Miejmy nadzieję, że za rok kolejny raz będziemy się tak wspaniale bawić na truskawkowej imprezie.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content