Za nami pierwszy tydzień wakacyjnej „Akcji Lato” organizowanej w świetlicach wiejskich na terenie gminy Lipnica Murowana pod hasłem „Pszczoła naszym przyjacielem”. Uczestników do wspólnej pracy i zabawy nie brakuje. Dzieci z wielką ochotą biorą udział w różnorodnych zajęciach i innych formach spędzania wolnego czasu proponowanych przez poszczególne placówki. Z dużym zainteresowaniem spotkały się: wycieczki po okolicy, spotkania z pszczelarzami i ogrodnikiem, warsztaty plastyczne, techniczne, bibułkarskie, wykonywania woskowych świec czy manualne.

Niezwykle integracyjne okazało się wspólne obieranie kwiatów z lipy, które w późniejszym czasie zostaną wykorzystane do zaparzenia tradycyjnej herbaty lipowej – „Lipnickiej lipiny”. Nie brakuje ciekawych pogadanek o roli jaką w życiu człowieka i ekosystemu odgrywają pszczoły oraz pracy na edukacyjnych materiałach pochodzących z Akademii Przyjaciół Pszczół. Dodatkowo wnętrze świetlic zdobią barwne pszczółki, ule i inne, czasami bardzo dużych rozmiarów rekwizyty wykonane w oparciu o temat wakacyjnych spotkań.

O tym co ciekawego wydarzy się na świetlicach w drugim tygodniu akcji uczestnicy przekonają się już niebawem. Jedno jest pewne – będzie wesoło, kolorowo i smacznie 🙂 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content