W niedzielę 25 maja już po raz drugi Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. byli organizatorami „Lipnickiej Majówki”  pod kapliczką za Dworem Ledóchowskich. Tuż po południowej Mszy św., w której uczestniczyły gminne zespoły regionalne i obrzędowe nastąpiło przejście do urokliwego zakątku w lasku przy Potoku Piekarskim. Przemarsz poprowadziła Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, której muzyka rozbrzmiewała echem nad lipnicką ziemią.

Pierwszym punktem programu była inscenizacja przygotowana na podstawie scenariusza pana Stanisława Wieciecha. Opowiadała o losach powstańców styczniowych oraz ich umiłowaniu do Maryi. Piękne, epokowe stroje, rekwizyty oraz konie, które pojawiły się w lasku dodały całości wyjątkowej oprawy.

Następnie została odśpiewana Litania Loretańska, której towarzyszyły pieśni maryjne w wykonaniu: Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Zespołu Obrzędowego „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Grupy Obrzędowej „Kasztany” z Lipnicy Dolnej, Zespołu Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Grupy Obrzędowej z Borównej oraz Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej.

Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w stronę wszystkich mam, które w tym właśnie czasie obchodzą swoje święto. Oprócz życzeń mamy otrzymały obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II – patrona rodzin.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie na majową modlitwę oraz wielbienie Matki Bożej wśród budzącej się do życia przyrody. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content