„Piosenki i zapachy przenoszą człowieka w czasie bardziej niż cokolwiek innego. To zadziwiające, ile można sobie przypomnieć, dzięki kilku dźwiękom albo odrobinie zapachu …” Maj, jak żaden inny miesiąc czaruje zielenią i zapachami. I chociaż niedziela 14 maja w GDK w Lipnicy Murowanej upłynęła przede wszystkim pod znakiem czerwonego korala – symbolu Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej KORAL SONG, to w wykonywanych utworach przez młodych artystów odnajdywaliśmy całą paletę barw dźwięków i emocji.

Był śmiech i łzy, skupienie i wesoła zabawa. Każda piosenka, a usłyszeliśmy ich kilkadziesiąt, przenosiła nas w inny świat, zaczynając od tego baśniowego kreowanego przez najmłodszych uczestników poprzez realistyczny odtwarzany przez bacznych obserwatorów życia, aż po świat wyobrażeń tworzony przez niepoprawnych marzycieli.

Młodym wykonawcom towarzyszyli rodzice, najbliższa rodzina, opiekunowie, a wśród żywiołowej publiczności, miejsce zajął także Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana – pan Stanisław Włodarczyk. Z prywatnych powodów zabrakło Wójta Gminy Lipnica Murowana – pana Tomasza Gromali, który dla uczestników ufundował nagrody rzeczowe i łączył się z nimi w muzycznych zmaganiach.

Wszystkim uczestnikom Festiwalu, życzenia radości i niezapomnianych wrażeń przesłał także pan Leszek Zegzda – Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która objęła patronat honorowy nad wydarzeniem.

Kilkugodzinne zmagania oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

Magdalena Sobczak, Wiesław Wnęk, Kamil Grabarz – pasjonaci muzyki, dla których, stanowi ona nieodłączną część życia. 

Podczas Festiwalu wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego „Palmowa w Lipnicy”.

II Festiwal Polskiej Piosenki Dziecięcej KORAL SONG za nami. Był to niebywały pokaz dziecięcych talentów muzycznych i artystycznych, a ogromne zainteresowanie uczestników z różnych zakątków Małopolski, zaskoczyło pozytywnie samych Organizatorów.

Wierzymy, że za rok spotkamy się znowu na deskach lipnickiej sceny festiwalowej.

 

Sponsorami wydarzenia byli:

Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL

Centrum Kształcenia TORUS w Bochni

 

Nagrody zostały ufundowane przez:

Wójta Gminy Lipnica Murowana

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej

Małopolską Organizację Turystyczną

 

PROTOKÓŁ II FESTIWALU „KORAL SONG” – KLIK

PROTOKÓŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO „PALMOWA W LIPNICY” – KLIK

 

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content