Dostojnie i uroczo prezentowały się nasze tradycyjne palmy na krakowskim rynku podczas corocznego eventu „Lipnickie palmy w Krakowie”. W tym roku współorganizatorem tego promocyjnego wyjazdu był Zespół Szkół  w Rajbrocie, zaś partnerem Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Młodzież w pięknych, regionalnych strojach z przygrywającą kapelą maszerowała wokół rynku wzbudzając zainteresowanie mieszkańców miasta oraz przyjezdnych gości i turystów. Szerokim echem nad grodem Kraka niosły się wyśpiewywane w trakcie pochodu ludowe utwory. Niesione w rękach młodzieży kolorowe, zdobione kwiatami i bibułowi wstążkami palmy zachwycały oczy przechodniów oraz zapraszały na konkurs do Lipnicy, by oglądać i podziwiać również te kilkunastu czy kilkudziesięciometrowe przygotowywane specjalnie na tę okoliczność.

Mamy nadzieję, że dzięki wyjazdom i towarzyszącej im promocji do Lipnicy ściągać będą jeszcze większe tłumy gości, których nie tylko palmy ale i cały gród króla Łokietka zauroczą na tyle, by wracać tu co roku. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content