19 i 20 stycznia 2013 r.  lipnicka scena zamieni się w arenę wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat na której Żyd targować się będzie z Cyganem o turonia, a Heroda diabli wezmą. Pastuszkowie pędzić będą do żłóbka, a publiczność zatopi się w atmosferze betlejemskiej nocy. Anioł z gwiazdą szczęścia i dostatku życzyć będzie, a Trzej Królowie rozejdą się po świecie głosić dobrą nowinę.

 Magia średniowiecznego teatru gdzie dobro toczy walkę ze złem, diabeł spiera się o duszę bohatera, a strach ze śmiechem na przemian mieszają się w sercach publiczności urealni się poprzez doskonałą grę aktorską kolędników z całego regionu tarnowskiego.

 

Już 31 raz spotkamy się na wspólnym kolędowaniu w Lipnicy Murowanej. Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Gminny Dom Kultury
w Lipnicy Murowanej jak dobre duchy „Lipnickiej Gwiazdy” wciąż dokładają starań, aby jej blask nie przygasł i wciąż zachwycał mieszkańców, turystów i gości, którzy niezmiennie wypełniają salę widowiskową po brzegi. Te dwa dni sprawią, że Łokietkowy Gród tętnić będzie życiem i stanie się sercem małopolskiego tradycyjnego kolędowania osadzonego głęboko w tradycji polskiej.

Wszyscy kolędnicy  oraz organizatorzy oczekują na Państwa w Lipnicy wraz z noworocznymi życzeniami:

Na scynście na zdrowie, na ten Nowy Rok
Aby wom się darzyło w oborze, w kumorze,
a w każdym kątku po dzieciątku, a na piecu troje!

 

Zgłoszone grupy:

 W kategorii: GRUPY DZIECIĘCE – 8 grup

W kategorii: GRUPY MŁODZIEŻOWE –  9 grup

W kategorii: GRUPY DOROSŁE – 11 grup

Grupy dziecięce i młodzieżowe prezentują się w sobotę.

Grupy dorosłe prezentują się w niedzielę.

 

Komisja artystyczna:

Stanisław Węglarz – etnolog

Maria Cetera – etnograf

Jadwiga Adamczyk – muzyk

Benedykt Kafel – etnograf

Magdalena Kroh – etnograf

Aleksander Smaga – muzyk

plakat poprawiony1 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content