Już wkrótce  w Lipnicy Murowanej organizowany będzie XXVII Przegląd Piosenki Religijnej „o Statuetkę św. Szymona”.Wydarzenie jest jednym z elementów tygodniowego odpustu ku czci Świętego odbywającego się w lipnickiej parafii w miesiącu lipcu. Motywacją do uczestnictwa w Przeglądzie niech będą przypadające na okres wakacyjny Światowe Dni Młodzieży – wielkie religijne przedsięwzięcie odbywające się w 2016 roku w naszej Ojczyźnie.

Co roku to muzyczne widowisko gromadzi solistów, duety oraz zespoły, które pragną chwalić Boga przez muzykę i śpiew, by tym samym tworzyć wspólnotę wiary i radości, nawiązując do słów św. Augustyna, który mawiał że „kto śpiewa, dwa razy się modli”.

 Gminny Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału wprzeglądzie, który odbędzie się 24 lipca 2016 r. na placu przed kościołem parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła. Każdy  uczestnik ma szansę zaprezentowania w tym dniu dwóch utworów o tematyce religijnej. Szczególnym uznaniem cieszą się piosenki o świętym Szymonie z Lipnicy. Na zgłoszenia czekamy do 12 lipca. 

REGULAMIN – XXVII Przegląd Piosenki Religijnej „o Statuetkę św. Szymona”

KARTA ZGŁOSZENIA – XXVII Przegląd Piosenki Religijnej „o Statuetkę św. Szymona”

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content