Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne dzieci oraz młodzież z terenu naszej gminy do udziału w dwunastej już edycji Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane” im. Kazimierza Brodzińskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana. Tegoroczny temat – „Pory roku w literaturze polskiej” będzie wspaniałą okazją do recytacji utworów traktujących o pięknie i wyjątkowości każdej z nich. A każda jakże inna – pełna osobliwego uroku, charakterystycznych zjawisk, kolorów. Każda inaczej pachnąca, inaczej brzmiąca. Wiosna – czas budzącej się do życia przyrody, topnienia śniegu, coraz bujniejszej zieleni i cieplejszego słońca. Lato – słoneczne, upalne, nieraz burzowe, pełne falujących łanów zboża i owoców dojrzewających w sadach. Jesień – dostojna i melancholijna, wirująca tysiącami kolorowych liści, później zaś mglista, deszczowa i pochmurna… I wreszcie zima – mroźna, śnieżna, ale i tętniąca dziecięcymi zabawami, pachnąca choinką i magią Świąt Bożego Narodzenia.

Konkursowe przesłuchania odbędą się w środę 11 października w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Na zgłoszenia uczestników czekamy do dnia 4 października. Laureaci wytypowani przez komisję artystyczną raz jeszcze będą mieli okazję do zaprezentowania się podczas Wieczoru Poetyckiego zaplanowanego na niedzielę – 29 października.

Więcej informacji w załączonym poniżej regulaminie. Organizatorzy – Gminny Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna gorąco zachęcają do udziału!  

REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA, OŚWIADCZENIA – KLIK

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content