W niedzielę 5 czerwca w Nowym Wiśniczu odbyła się XXIV Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych podczas której na scenie zaprezentowało się 10 orkiestr. Naszą gminę po raz kolejny reprezentowała Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej pod batutą kapelmistrza Adama Sowy. Parada jest między-powiatowym etapem eliminacji na Festiwal ECHO TROMBITY w Nowym Sączu.

Reprezentacja naszej gminy w tym roku zdobyła zaszczytne II miejsce prezentując na estradzie swój, sumiennie wypracowany, muzyczny kunszt. Dzięki zajęciu II miejsca Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej otrzymała nominację do występu podczas małopolskiego Festiwalu ECHO TROMBITY , który jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych imprez amatorskiego ruchu muzycznego. Finał w Miasteczku Galicyjskim odbędzie się w dniach 23-26 czerwca 202r r. O dokładnym terminie występu naszej Orkiestry na pewno będziemy Państwa informować, by jak najliczniej udać się wraz z muzykami i gorąco dopingować ich podczas zasłużonego finału. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content