W piękną i słoneczną niedzielę, 2 kwietnia podczas eventu „Lipnickie palmy w Krakowie” Gminny Dom Kultury wraz z Zespołem Szkół w Lipnicy Murowanej promował lokalne dziedzictwo kulturowe i zapraszał na odbywający się tydzień później konkurs. Partnerem tego widowiskowego przedsięwzięcia było Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Kolorowe i dostojne lipnickie palmy kolejny raz spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony mieszkańców grodu Kraka i odwiedzających go gości, którzy z nieukrywanym zainteresowaniem przyglądali się barwnemu korowodowi oraz wykonywali setki pamiątkowych zdjęć.  Młodzież ubrana w barwne, regionalne stroje, z palmami w dłoniach wraz z przygrywającą na ludowo kapelą wspaniale wkomponowała się w klimat zabytkowego krakowskiego rynku. Przywiezione na tę okoliczność ulotki, w wersji polskiej i angielskiej, dostarczyły dodatkowych informacji zarówno o palmach jak i o samym konkursie wszystkim zainteresowanym.     

Miejmy nadzieję, że kolejny promocyjny wyjazd przyciągnie do Lipnicy nowych gości, którzy z ochotą będą wracać tu co roku, by podziwiać wielkanocne palmy oraz uroki naszej gminy.     

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content