Lubisz zwiedzać ciekawe miejsca, spacerować, czy podziwiać przyrodę? Zatem musisz koniecznie zapoznać się z propozycją Starostwa Powiatowego w Bochni, które zakończyło właśnie aktualizację wirtualnego przewodnika po Powiecie Bocheńskim.

Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli odwiedzić m.in. Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, maszynę parową, znajdującą się w Szybie Campi bocheńskiej kopalni, Muzeum Stanisława Fischera, Muzeum Motyli w Bochni, Grotę Solną czy też Osadę IV Oraczy jak również podziwiać panoramę Bochni z Szybu Campi.

Nie wychodząc z domu mamy szansę przenieść się do najciekawszych miejsc oraz zabytków, znajdujących się w poszczególnych miejscowościach. Wirtualny spacer połączony jest z mapą Google, na której znajdują się współrzędne geograficzne, jest również możliwość sprawdzenia ciekawych  miejsc w pobliżu jak również wysłania pocztówki. Znajdziemy również indeks panoram z opisem i zakładkę z filmami. Wirtualny spacer został połączony z aplikacją Google – Street View. Do każdego wirtualnego spaceru został wbudowany kod QR, który można zeskanować telefonem i otrzymać link do danego miejsca.

Wirtualny spacer został przygotowany na urządzenia mobilne, dzięki temu możemy wyznaczyć trasę z miejsca, w którym się znajdujemy do miejsca docelowego.  Otwierając wirtualny spacer na telefonie, ipadzie lub na tablecie uruchamiamy w naszym telefonie przycisk „Lokalizacja GPS” i czekamy na rozpoznanie naszej lokalizacji, potem wybieramy w wirtualnym spacerze panoramę do której chcemy dotrzeć, a następnie wybieramy z dolnego menu przycisk mapa i opcje „wyznacz trasę”. Zostanie wtedy uruchomiona mapa Google, która wyznaczy naszą lokalizację i całą trasę do miejsca przez nas wybranego.

Zanim turysta wybierze Powiat Bocheński, może upewnić się, oglądając wirtualny przewodnik, że nasz powiat to doskonałe miejsce do wypoczynku. Dzięki wirtualnemu spacerowi odkrywamy uroki tego wspaniałego regionu, pokazując potencjał turystyczno – przyrodniczy, zachęcając do odwiedzenia – wyjaśnia Rafał Rudka, członek Zarządu Powiatu w Bochni.

Wirtualny spacer składa się łącznie z 40 tysięcy zdjęć, wykonanych w ostatnim czasie i dostępny jest po kliknięciu w link:

Powiat Bocheński: www.powiatbochenski.wkraj.pl

Zamek w Wiśniczu: www.zamekwisnicz.wkraj.pl

Muzeum. St. Fischera: www.muzeum.bochnia.wkraj.pl

Muzeum Motyli: www.muzeummotyli.wkraj.pl

 

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Powiatu Bocheńskiego!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content