W czwartek, 10 marca 2016 r. pracownicy Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej wraz z Panem Zbigniewem Urbańskim, wykonawcą najwyższej jak dotąd lipnickiej palmy, mieli okazję przeprowadzenia warsztatów palmowych w Targowisku.

W dniach 7-13 marca odbywa się tam bowiem plener społeczny sadzenia żywych form z wierzb – „Wiosenna wierzba bez granic”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Pan Jacek Gądek, który jest również bardzo dumny z faktu, iż wiklina na część lipnickich palm pochodzi właśnie z tamtejszej okolicy.

W spotkaniu warsztatowym uczestniczyli członkowie Klubu Seniora z Targowiska, członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Targowisko, chętne dzieci i młodzież z miejscowości, a także reprezentanci środowisk artystycznych z Wrocławia i Warszawy.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W pierwszej części wyświetlone zostały archiwalne filmy pochodzące ze zbiorów Polskiej Kroniki Filmowej oraz materiały współczesne. Uczestnikom została także przybliżona historia Lipnicy i Konkursu Palm. Druga część to zajęcia praktyczne. Każdy chętny wykonał tradycyjną, lipnicka palmą, przyozdobił ją bibułowymi wstążkami oraz zrobionymi własnoręcznie kwiatami. 

 

 

Zapraszamy także do obejrzenia fotografii z pleneru społecznego „Wiosenna wierzba bez granic” w Targowisku

 

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content