Niektórzy lubią poezję

Niektórzy –

czyli nie wszyscy.

Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość. 

Nie licząc szkół, gdzie się musi,

i samych poetów,

będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.

pisała Wisława Szymborska.

Lipnica jednak wyłamuje się z przemyśleń noblistki, bo na Wieczór Poetycki zorganizowany przez Gminny Dom Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipnicy Murowanej w dniu 2 grudnia licznie przybyli mieszkańcy gminy spragnieni poetyckich wzruszeń.

 Bawili, ujmowali, zmuszali do refleksji. To wszystko zasługa laureatów I Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Słowem Malowane” im. Kazimierza Brodzińskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tomasza Gromali, którzy podczas wieczoru zabrali nas na drugą stronę tęczy dostarczając wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

 W Wieczorze Poetyckim udział wzięli także goście – Tomasz Gromala – Wójt Gminy, Danuta Musiał – Sekretarz Gminy, Danuta Szot – Dyrektor ZS w Lipnicy Murowanej.

Wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego „Spowiedź poety” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej oraz członków Grupy Obrzędowej Kasztany z Lipnicy Dolnej. Był to magiczny wieczór pełen poezji i muzyki w wykonaniu Zespołu W Bożym Tonie z Nowego Wiśnicza.

 Po zaspokojeniu potrzeb duchowych nastąpiła chwila najbardziej oczekiwana przez recytatorów – odczytanie wyników i wręczenie nagród.

Nagrody dla zdobywców I miejsc w każdej kategorii wiekowej ufundował Wójt Gminy Lipnica Murowana. Pozostałe nagrody rzeczowe ufundowali organizatorzy – Gminny Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Murowanej.

 Cytując dalej Szymborską:

 Poezję –  
Tylko co to takiego poezja.  
Niejedna chwiejna odpowiedź  
na to pytanie już padła.  
A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego  
Jak zbawiennej poręczy. 

 

Dzięki poezji świat jest bogatszy, słowem malowany wydaje się być piękniejszy i wiemy jeszcze jedno, że za rok też zaprosimy Państwa na II Gminny Konkurs Recytatorski uwieńczony emocjonującym Wieczorem Poetyckim.


Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content