Jak co roku Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach regionalnych „Lipnicka palma w tradycji i kulturze”. Zajęcia odbędą się w środę 29 marca 2017 r. o godz. 9:00 w sali widowiskowej GDK.

Udział w warsztatach odbywających się w tym terminie jest bezpłatny. Na zgłoszenia osób indywidulanych bądź grup zorganizowanych – telefonicznie (14 6852108) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (kulturalipnica@wp.pl) – czekamy do 22 marca. Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty organizowane są w celu podtrzymania pięknej tradycji samodzielnego wyplatania palm wielkanocnych, a także zainteresowania dzieci i młodzieży kulturą i tradycjami regionu poprzez poszerzenie wiedzy na ten temat. W trakcie zajęć uczestnicy mają także okazję spotkania z twórcami najwyższych palm oraz organizatorami konkursu.

PROGRAM WARSZTATÓW „LIPNICKA PALMA W TRADYCJI I KULTURZE”:

1.       Tradycja palmy wielkanocnej – wprowadzenie do tematyki warsztatów.

2.       Józef Piotrowski – inicjator lipnickiego Konkursu Palm – przybliżenie postaci.

3.       Konkurs Lipnickich Palm 59 lat temu – projekcja archiwalnego filmu z 1958 roku.

4.       Symbol Niedzieli Palmowej – pokaz i warsztaty wykonywania lipnickiej palmy

5.       Strojenie palmy – pokaz i warsztaty wykonywania kwiatów i strojenia palmy.

 

Zachęcamy do udziału w warsztatach, które dzięki przenikających się w nich elementach rodzimej kultury, historii i tradycji uczynią naszą codzienność bogatszą. Do zobaczenia w Lipnicy!

palmowe2017 zmn GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content