Warsztaty palmowe wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem! W kolejnych czterech spotkaniach wzięło bowiem udział ponad 175 osób, chętnych poznania historii konkursu i tajników wykonywania pięknych i osobliwych palm, które corocznie ściągają do Lipnicy tysiące turystów. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż nasze palmowe zwyczaje poznają i mali i duzi!

21 marca wyjazdowo gościliśmy z zajęciami w zaprzyjaźnionym już Sułkowickim Ośrodku Kultury. Dwa dni później na spotkanie w Gminnym Domu Kultury przybyli uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Limanowej, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Żegociny oraz Muchówki oraz panie z Tarnawskiego Domu Kultury i tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. W sobotę – 25 marca gościliśmy z warsztatami w bocheńskim Centrum Informacji Turystycznej, zaś ostatnie zajęcia odbyły się w poniedziałek 27 marca. Tym razem Lipnicę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego w Duchu Montessori i Rodzicielstwa Bliskości – „Kraina Kostka” z Nowego Wiśnicza oraz uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie.

Dziękujemy za wspaniale spędzone chwile, zainteresowanie naszymi wspaniałymi lokalnymi tradycjami oraz ogromne zaangażowanie uczestników. Do zobaczenia!

Kolejno na zdjęciach: warsztaty w Gminnym Domu Kultury w dniach 23 oraz 27 marca 2023 r., zajęcia w Centrum Informacji Turystycznej w Bochni w dniu 25 marca 2023 r. oraz w Sułkowickim Ośrodku Kultury w dniu 21 marca 2023 r.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content