Już ponad 350 osób wzięło w tym roku udział w warsztatach wykonywania lipnickich palm organizowanych przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. W czasie zajęć w części teoretycznej uczestnicy poznają historię palm i samego konkursu, sylwetkę inicjatora przedsięwzięcia, surowce budujące palmowe drzewka, a także mają okazję obejrzenia archiwalnych oraz współczesnych filmów ukazujących Niedzielę Palmową w naszej gminie. Część praktyczna to już własnoręczne wykonywanie palmy i ich ozdabianie.

W piątek – 15 marca odwiedziliśmy Żłobek „Kubuś i Przyjaciele” w Lipnicy Dolnej, by od najmłodszych lat piękna, palmowa tradycja krzewiła się w sercach dzieci. Popołudniu ekipa GDK wyruszyła z kolei do Sułkowickiego Domu Kultury, by i tamtejszej społeczności przekazać cząstkę naszego dziedzictwa. W sobotę – 16 marca uliczkami Bochni przechadzali się uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Centrum Informacji Turystycznej. Całe rodziny z wielką ochotą wykonywały i dekorowały palmy, które zabrały ze sobą do domów, by w Niedzielę Palmową poświęcić je w kościele. W poniedziałek – 18 marca w sali widowiskowej gościliśmy uczniów klas czwartych i piątych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowie wraz z wychowawcami.

Dziękujemy za tak liczną obecność w zajęciach. Do zobaczenia na lipnickim rynku podczas 65. edycji Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content