Niezwykle szybko minął pierwszy tydzień Akcji Lato 2018 organizowanej na pięciu świetlicach wiejskich z terenu gminy Lipnica Murowana. Wesoły gwar dzieci i odgłosy radosnej zabawy słychać było w każdej z naszych miejscowości!

Beztroskie wakacyjne chwile spędzane na świetlicach wypełnione są atrakcjami oraz ciekawymi zajęciami. Piękna pogoda pozwoliła na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Były więc rozgrywki i turnieje, wizyty na placach zabaw oraz boiskach sportowych, spacery po okolicy. Z ciepłym przyjęciem spotkali się zaproszeni goście: członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, które dla dzieci uczęszczających na świetlice w Lipnicy Dolnej oraz Lipnicy Górnej przeprowadziły smakowite warsztaty kulinarne oraz przedstawiciele Policji, którzy najmłodszym mieszkańcom  Borównej przybliżyli wiele istotnych kwestii dotyczących zarówno naszego, jak i bezpieczeństwa innych osób.

Podzieleni na grupy uczestnicy dwa dni spędzili w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Borównej gdzie pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, oddział Tarnów przeprowadzili warsztaty dotyczące ochrony pszczół samotnic. W części praktycznej każde dziecko wykonało także domek dla pracowitych pszczółek. Więcej o tych zajęciach w artykule: https://kulturalipnica.pl/2-aktualnosci/670-plener-malarski-oraz-warsztaty-ekologiczne-w-borownej

Wkrótce ponownie pochwalimy się co ciekawego zdziałaliśmy – drugi tydzień zapowiada się bowiem nie mniej interesująco niż ten miniony!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content