Gminny Dom Kultury Lipnicy Murowanej otrzymał grant w ramach konkursu „Po stronie natury” na realizację wakacyjnego projektu pn. „Podaj dalej”. Projekt zakłada dwutygodniową zorganizowaną akcję w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Borównej, której głównym celem jest aktywna edukacja ekologiczna mieszkańców prowadzona w gminie Lipnica Murowana.Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Po stronie natury”. Grant ufundowała firma Żywiec Zdrój S.A. Organizatorem konkursu jest fundacja „Nasza Ziemia”. Więcej informacji na temat Konkursu na stronie: www.postronienatury.pl

W ramach realizowanego projektu dzieci opracują zasady Małego Ekologa, poznają ścieżkę edukacyjno – ekologiczną, by następnie stać się na niej żywymi drogowskazami. Będą posługiwać się urządzeniami badawczo – pomiarowymi, opracują też quest ekologiczny czyli pomysł na poznanie okolicy w innowacyjny, odkrywczy sposób. Nie zabraknie też ciekawych spotkań z ludźmi pracującymi na łonie natury, wycieczek krajoznawczych oraz zabaw i konkursów ekologicznych. Finał projektu pn. „Boogie Woogie z naturą” zaplanowany jest na 4 września 2016 r.

 

O programie „Po stronie natury”:

Po stronie natury” to program realizowany od 2009 roku przez Żywiec Zdrój S.A., w partnerstwie z Fundacją „Nasza Ziemia” oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Działanie na rzecz natury wpisane jest w misję Żywiec Zdrój. Poprzez realizowany konkurs grantowy firma chce zachęcić do aktywności proekologicznych oraz wesprzeć inicjatywy Polaków na rzecz środowiska naturalnego. Konkurs grantowy jest nieodłącznym elementem programu „Po Stronie Natury”, którego celem jest edukacja ekologiczna i zachęcenie do bycia po stronie natury każdego dnia dzięki codziennym, drobnym działaniom na rzecz ochrony środowiska.  

 

PLAKAT – PODAJ DALEJ

slider podaj dalej2 GDK Lipnica Murowana

loga podaj dalej GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content