W tym roku Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej w czasie dwutygodniowej Akcji Lato realizował projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch – wakacyjna integracja dzieci i młodzieży”. Zadanie zorganizowane zostało w ramach programu „Wakacyjna AktywAKCJA” i otrzymało dofinansowanie z Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.  

Projekt zakładał przede wszystkim organizację całodniowego pikniku dla uczestników Akcji Lato oraz najmłodszych gości z Ukrainy zakwaterowanych w naszej gminie. W czwartek, 14 lipca, na kompleksie sportowym „Orlik” w Rajbrocie naprawdę wiele się działo! Były gry, konkursy, zabawy, rozgrywki drużynowe, były też dmuchany zamek, strefa gastronomiczna, grill z kiełbaskami oraz malowanie twarzy czy modelowanie baloników. Kolejny raz gościliśmy przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych, którzy zorganizowali ciekawe, przyrodnicze zajęcia i quizy z nagrodami. Ważnym i niezwykle widowiskowym elementem projektu był happening „Solidarni z Ukrainą” podczas którego uczestnicy m.in. wypuścili do nieba, wykonane z niebieskich i żółtych balonów, „serce dla Ukrainy”. Po orlikowych zmaganiach i atrakcjach wszyscy wspólnie udali się na edukacyjny spacer ścieżkami Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego i odkrywali jego ukryte piękno.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia w budynku Domu Ludowego w Rajbrocie miały miejsce kreatywne warsztaty „Zielony las wokół nas”. Zajęcia poprowadziła pani Jadwiga Kruk – florystka, dekoratorka, właścicielka kwiaciarni „Jagoda” w Lipnicy Murowanej. W czasie zajęć uczestnicy stworzyli przepiękne kompozycje w szklanych słojach, które zabrali ze sobą do domów, by troszczyć się o rośliny i pielęgnować je według otrzymanych wskazówek.

Za pomoc w realizacji zadania pięknie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content