Niezapomniana zabawa w rytmie muzyki, pysznego jedzenia i pełna emocji atmosfera! To wszystko już w najbliższy piątek na bocheńskim Rynku podczas inauguracji Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

W piątek na Rynku czeka na wszystkich moc atrakcji. Dla dzieci warsztaty archeologiczne, ekologiczne i florystyczne. Będzie i piknik regionalnych smaków z ogródkiem piwnym. Animacje dla dzieci i fotobudka. Na deskach pokazy taneczne, a na zakończenie potańcówka.

Piątkowe popołudnie rozpocznie piknik produktów regionalnych oraz warsztaty. Od godz. 16.00 do 21.00 będziemy mogli spotkać przy Pierzei Rynku: kawy z Planety  Kawy, miody z Pasieki u Kiejdów, wina od Tovino, sery z Katrovi, piwo z Browaru Hopkultura i pierogi od Babci Władzi. Ogródek piwny z grilem przygotuje restauracja U Zygmunta z Nowego Wiśnicza. Nie zabraknie słodkości od Chantilly i lodów z Ciachomanii. Będzie również szkoła językowa Helen Doron. Natomiast Kwiaciarnia Mimoza poprowadzi warsztaty z plecenia wianków.

Dzieciaki i młodzież będą mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych podczas których, zaprojektują ekotorbę. Najciekawsza torba zostanie nagrodzoną hulajnogą i ekogadżetami. Organizator zapewnia torby oraz materiały do wykonania pracy, a każdą wykonaną pracę oprócz udziału w konkursie głównym, będzie można zatrzymać na własność.

A co dla starszych? Będą rozmowy o roli roślin oczyszczających powietrze oraz łąk kwietnych w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Będzie można wymienić stare baterie na  roślinę oczyszczającą powietrze oraz nasiona łąki kwietnej. Jeśli zapomnisz baterii nic się nie martw – jeśli prawidłowo rozwiążesz quiz czekają na Ciebie inne ekogadżety!

„W poszukiwaniu tajemniczej pieczęci” to temat warsztatów archeologicznych, w których również będzie można wziąć udział. Tym razem nasz archeologiczny pociąg zatrzyma się na Stacji w Roku 1651… Co wydarzyło się w mieście? Jaką tajemnicę kryje zagadkowa pieczęć? Czy Misja odnajdzie zaginione artefakty?… Dołącz do poszukiwań i Ekspedycji badawczej! Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona!.

Urocze chwile, będzie można uwiecznić w fotobudce. Nie zabraknie animatorek z Pracowni RERUM, które umilą czas najmłodszym mieszkańcom.

A co wieczorem? Od godz. 18.00 zapraszamy na pląsy i tany na dechach, które rozpocznie pokaz fragmentu spektaklu BODY w reżyserii Gabrysi Jacak, następnie wystąpi grupa Bachata ladies pod kierunkiem Pauliny Czachór, a wspólną naukę tańca Jerusalema poprowadzi Urszula Węgrzyn

Sowa z Dance &Fitness House.

O godzinie 19.00 pierwszy raz w historii Bochni, odbędzie się potańcówka z DJ Piotr Łapers Łapa.  

To będzie idealna okazja, żeby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, nacieszyć się pysznym jedzeniem oraz odkryć nowe pasje. Świetna zabawa i wspólna radość gwarantowane!

Zachęcamy do udziału!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content