Już po raz piąty Gminny Dom Kultury organizuje Dziecięcy Festiwal Polskiej Piosenki KORAL SONG i podobnie jak w roku ubiegłym, wydarzenie będziemy realizować w formie online. Festiwal skierowany jest do dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego. Jego cel to promocja polskiej piosenki wartościowej literacko, artystycznie i wychowawczo, rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci i młodzieży oraz inspirowanie do poszukiwań artystycznych w dziedzinie muzyki.

Chcemy aby czwartą edycję Festiwalu wypełniły utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej – poetki, reżyserki filmowej, dziennikarki, ale przede wszystkim jednak autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Piosenek, pisanych zazwyczaj na poczekaniu, w restauracji, na lotnisku, w pociągu… Inspirowało Ją wszystko wokół. Obserwowała ludzi, a słowa swoich utworów kreśliła na kawiarnianych serwetkach. Te „bibułkowe piosenki”  potem stawały się hitami. Ona sama była królową warszawskiej cyganerii i kobietą, która już za życia wyprzedzała swoje czasy.

Twórczość Agnieszki Osieckiej pomimo wielu lat ciągle jest aktualna. Artyści stale inspirują się jej tekstami oraz wykonują je, aby przybliżyć jej dokonania szerszej publiczności. Koncerty Agnieszki Osieckiej w wykonaniu innych artystów są wspaniałą okazją, aby lepiej poznać jej wyjątkową twórczość.

Mamy nadzieję że zaproponowany przez nas repertuar dostarczy uczestnikom Festiwalu wielu inspiracji, radości i odkryć. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym, muzycznym przedsięwzięciu, do zapoznania się z regulaminem (w załączeniu) oraz do rozpropagowania informacji o wydarzeniu w Państwa społecznościach. Na zwycięzców czekają statuetki Grand Prix „Koral Song” oraz atrakcyjne nagrody!

REGULAMIN FESTIWALU, KARTA ZGŁOSZENIA, OŚWIADCZENIA

koralsong21 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content