W niedzielne popołudnie radośnie i wesoło bawiliśmy się w najbardziej truskawkowej miejscowości w Polsce. Tradycyjnie przed budynkiem Domu Ludowego w Rajbrocie odbyło się Święto Truskawki. Na licznie przybyłych gości czekało wiele atrakcji, występów i oczywiście… przysmaków.

Rozpoczęliśmy blokiem zabaw dla najmłodszych. Na szczęście chętnych do udziału w przygotowanych konkurencjach i konkursach nigdy nie brakuje. W tym roku dzieciaki miały okazję zapoznania się z animacyjnym wężem Bazylem, którego urodziny świętowaliśmy właśnie 12 czerwca. Z tej okazji rozbijaliśmy truskawkową piniatę, a głowy wszystkich uczestników zdobiły kolorowe czapeczki. Nie mogło zabraknąć baloników, nie tylko tych okrągłych, ale także tych fantazyjnie poskręcanych w pieski, samoloty czy inne kształty. Były też tańce, malowanie twarzy, zabawy z chustą Klanza, bitwa na piłki. A na koniec oczywiście słodkie upominki dla wspaniale bawiącej się, uśmiechniętej gromadki.

Po bloku, który nosił wdzięczną nazwę „Dylu dylu na Bazylu” przyszedł czas na występy uczniów z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się laureaci Powiatowego Konkursu Recytatorskiego – Natalia Bieniek i Dawid Kulasiak. Następnie grupa IV – pięcio- i sześciolatków wystąpiła z programem artystycznym „Zmartwienie Karolka”, w którym namawiała do niepalenia papierosów i dbania o swoje zdrowie. Muzycznie, tanecznie i śpiewająco pokazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Rajbrocie. Był krakowiak, tańce nowoczesne oraz dużo śpiewu i gry na instrumentach.

Pięknie wyglądająca degustacja zachęciła wszystkich smakoszy do częstowania się przygotowanymi specjałami. Były galaretki, babeczki, koktajle, kompoty. Serdeczne podziękowania kierujemy do Firmy „Jura” z Rajbrotu za przekazane chrupki oraz do „Piekarni Zelek” za truskawkowe ciasta.

Po raz drugi został przeprowadzony konkurs mody o tytuł „Miss Truskawki 2016”. Do tegorocznej edycji zgłosiło się, podobnie jak w roku ubiegłym, 6 kandydatek, wszystkie z Rajbrotu, których kolorowe i atrakcyjne stroje nawiązujące do motywu truskawki przyciągnęły uwagę widzów. Po prezentacji na scenie oraz naradzie jury w składzie: Elżbieta Kępa – radna Rady Gminy Lipnica Murowana, Stanisław Włodarczyk – Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana oraz Józef Radzięta – członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego  postanowiło przyznać tytuł „Miss Truskawki 2016” Basi Kanownik. Pierwszą wicemiss została Wiktoria Kwiecińska, drugą wicemiss Natalia Bieniek. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Bukowiec, Magdalena Łaźnia oraz Amelia Hełmecka. Laureatkom gorąco gratulujemy pomysłowości oraz udanych występów.

Niezawodny okazał się Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu. Kolejne piosenki nagradzane były gromkimi brawami, a utwory wraz z wykonawcami nuciła przybyła publiczność. Tuż po nich wystąpili sąsiedzi – Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, który sądząc po oklaskach, mógł czuć się jak u siebie w domu.

Zaproszenie na Święto Truskawki przyjęli goście wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, radni Rady Gminy z Przewodniczącym Stanisławem Włodarczykiem, członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego – Józef Radzięta, Proboszcz Parafii w Rajbrocie – ksiądz Leszek Babraj, sekretarz gminy – Danuta Musiał, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lipnicy Murowanej – Maria Lubańska, sołtysi, prezesi i komendanci Ochotniczych Straży Pożarnych, a także dyrektorzy jednostek organizacyjnych  z terenu gminy.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Jambo Africa”, który na rynku muzycznym działa od ponad 13 lat. Artyści, w stałym i niezmiennym składzie koncertują w Polsce i poza jej granicami. Grupę tworzą mieszkańcy różnych części afrykańskiego kontynentu: Gwinei, Kongo, Ghany, Kamerunu, Nigerii. Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele złotych przebojów, coverów, utworów z domieszką afrykańskiej muzyki etnicznej. Świetnej zabawy dodatkowo przysporzyła wszystkim reprezentacja Polski w piłce nożnej wygrywając swój pierwszy mecz w czasie trwających we Francji rozgrywek.

Zespół muzyczny „Remo” poprowadził trwający do północy festyn pod gwiazdami. Biesiadne i rozrywkowe piosenki porwały do tańca przybyłych gości.  

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content