Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego wspólnie z Gminą Lipnica Murowana, zorganizowali w minioną niedzielę (30 czerwca), niecodzienne wydarzenie turystyczno-przyrodniczo-rekreacyjne – Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych. Przedsięwzięcie to zintegrowało całe rodziny, mieszkańców i gości przybyłych w tym dniu na stadion sportowy w Lipnicy Dolnej.

Piknik zainaugurowali: Marcin Guzik – dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i Agnieszka Żołna-Zdunek – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, zapraszając wszystkich do wspólnego odkrywania Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego, poznawania jego walorów i piękna. Bogaty program sprawił, że uczestnicy nie mieli czasu na nudę, wręcz przeciwnie, aktywny udział w proponowanych atrakcjach dostarczył wszystkim wiele emocji i radości. Konkursy wiedzy, układanie puzzli, rysowanie nietoperzy, wykonywanie ludzików z szyszek, składanie budek dla ptaków, gra terenowa, warsztaty pszczelarskie, to tylko niektóre propozycje z których korzystali uczestnicy, łącząc zabawę z edukacją, za co raz po raz otrzymywali ciekawe nagrody. Na stoiskach promocyjnych prezentowały się: Lasy Państwowe, Gmina Iwkowa, Gmina Nowy Wiśnicz, Winnica Chronowska, Zespół Parków Krajobrazowych, Gmina Lipnica Murowana, Kraina Podkowca, Gmina Ciężkowice, Pszczela Kuźnia i Rękodzieło Artystyczne. Także Ochotnicza Straż Pożarna z Lipnicy Górnej przygotowała liczne niespodzianki dla dzieci, a kurtyna wodna którą druhowie uruchomili, dodawała odrobinę ochłody w tym upalnym dniu. Z koncertem podczas Pikniku wystąpiła Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, były animacje i nauka tańca, a także coś dla podniebienia – pyszna grochówka z kuchni polowej. Najwytrwalszych, na zakończenie pikniku, zaproszono na wycieczkę na wieżę widokową na Szpilówce.

Serdecznie dziękujemy przybyłym za wspólne poznawanie naszego parku i dobrą zabawę. Zapraszamy na kolejne, kulturalne wydarzenia.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content