Rajbrot – miejscowość położona z dala od ruchliwych dróg i nieskażona przemysłem obfituje w wyjątkowo smaczne truskawki. Choć sezon na nie dopiero się rozpoczyna nie zabrakło ich na Święcie Truskawki organizowanym co roku przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. Wielbiciele tych owoców mogli czuć się w pełni zaspokojeni bo na stoisku z truskawkowym „co nieco” smakołyków nie brakowało.

Najmłodsi uczestnicy oddali się w ręce dwóch uroczych klaunów, którzy porwali ich do truskawkowej zabawy.

Program obfitował w regionalne występy. Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni „Raj”, który odświeżonym repertuarem na nowo urzekł rajbrocką publiczność. Orkiestra Dęta z Rajbrotu jak zwykle koncertowała w znakomitym stylu, a dzieciaki z Przedszkola, Szkoły oraz Świetlicy Wiejskiej zachwyciły pomysłowością i fantazją sceniczną. Prawdziwe show zaprezentowali uczestnicy zajęć Taekwondo, których popisy publiczność oglądała z zapartym tchem. Gwiazdą wieczoru, która rozbawiła i porwała widzów do zabaw był Zespół „Duo Fenix Dwa Fyniki” z prawdziwą śląską biesiadą. Natomiast w rytmach muzyki eRw`Band mogliśmy tańczyć do późnych godzin nocnych.

Sezon truskawkowy uważamy za otwarty, a plantatorom życzymy udanych zbiorów.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Zespołów Regionalnych oraz osób i organizacji, które przyczyniły się do zorganizowania i uświetnienia Święta Truskawki, a także Firmie „JURA” oraz Spółdzielni „ZAMVINEX”, dzięki którym mogliśmy zorganizować truskawkową degustację.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content