Kolejne Święto Gminy Lipnica Murowana śmiało możemy uznać za udane pomimo, iż pogoda przez chwilę trzymała nas w niepewności. Sobotni program (12 sierpnia) z koncertem gwiazdy wieczoru – Formacji Nieżywych Schabuff przyciągnął fanów i widzów oraz dostarczył wielu niesamowitych wrażeń.

Rozpoczęliśmy blokiem zabaw dla najmłodszych, w którym główną rolę odegrało kolorowe koło fortuny. Każdy chętny mógł więc spróbować swojego szczęścia, a w zależności od wylosowanego pola wykonać zadanie i otrzymać nagrodę. O najmłodszych zadbała także Ochotnicza Straż Pożarna z Lipnicy Górnej oferująca przejażdżki melexem, watę cukrową, popcorn oraz zabawy zręcznościowe – „zbijanie ognia”. Niezapomnianą atrakcją dla dzieci i dorosłych także, było niezwykle barwne, emocjonujące i atrakcyjne wesołe miasteczko „Lunapark Luna” z Czech z karuzelami, samochodami i kulami wodnymi.

W sobotę miał również miejsce koncert finałowy II Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej „Koral Song”, który odbył się 14 maja i wyłonił najpiękniej śpiewających laureatów. Na scenie zaprezentowali się najwyżej nagrodzeni w każdej z kategorii: Alicja Piwowar (Zespół Szkół w Starym Wiśniczu), Kacper Kępa (Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej), Gabriela Fortuna (Klub Wola Duchacka w Krakowie), Anastazja Maćkowska (Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie), Kacper Żołna (Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej), Faustyna Gołdas z zespołem (Zespół Szkół w Królówce).

W podróż po największych przebojach szalonych lat 60, 70 i 80-tych zabrali nas wykonawcy projektu „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Pojawiły się więc zarówno polskie, jak i zagraniczne hity takie jak między innymi: Jedziemy autostopem, O mnie się nie martw, Dwudziestolatki, I’m so excited. Starannie dobrana garderoba nawiązująca do obowiązującej w tamtejszych czasach mody była dopełnieniem żywiołowego widowiska, które niezwykle przypadło do gustu przybyłym gościom.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na koncert gwiazdy wieczoru –działającej od ponad 30 lat, znanej i lubianej Formacji Nieżywych Schabuff. Artyści dla przybyłej publiczności wykonali swoje największe przeboje: Da da da, Klub wesołego szampana, Ławka, Mów mi Elvis, wiele, wiele innych melodii. Nie mogło zabraknąć wielkiego, adekwatnego do królującej pory roku hitu – Lato, który w połowie lat 90-tych zdominował fale radiowego eteru zdobywając również w większości plebiscytów tytuł przeboju wakacji, a później całego roku.

Na tym jednak nie koniec pierwszego dnia świętowania. O świetną – taneczną zabawę uczestników imprezy doskonale zadbał zespół „Remo” prowadząc trwający do samej północy festyn pod gwiazdami. 

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.  

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content