Serdecznie zapraszamy na Święto Gminy Lipnica Murowana. Urozmaicony program zachęca do uczestnictwa w tym wakacyjnym, dwudniowym przedsięwzięciu. Sobotnie świętowanie rozpocznie wernisaż pokonkursowej wystawy „Palmowa Lipnica 2013” połączony z koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Sine Nomine Ensemble. Specyficzny klimat drewnianego kościoła św. Leonarda doda uroku i charakteru całej uroczystości. Ponadto w sobotę dla wszystkich przybyłych na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami z Dj Robertusem.

 

W niedzielę jako pierwszy zostanie zaprezentowany program dla najmłodszych przygotowany przez krakowskich artystów pt. „Glonson na Dzikim Zachodzie, czyli każdy kowboj ma sto koni”. Tuż po dziecięcym show mecz piłki nożnej. Nie zabraknie pokazu koreańskiej sztuki walki taekwondo oraz występu Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej. Przed godz.19.00 na scenie pojawi się zespół „After Day”, a po nim dla wszystkich uczestników wystąpi gwiazda wieczoru – HALINA FRĄCKOWIAK. Na zakończenie z koncertem zaprezentuje się grupa „Skangur”, w której wokalistą jest pochodzący z Lipnicy Kamil Grabarz. Dodatkowymi atrakcjami imprezy będą: miasteczko zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne, śliwkowe konkursy i zabawy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Partnerem przedsięwzięcia jest „Stowarzyszenie na Śliwkowym Szlaku”.

plakat swieto GDK Lipnica Murowana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

frackowiak GDK Lipnica MurowanaHALINA FRĄCKOWIAK – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest Poznanianką urodzoną 10 kwietnia 1947 roku. Jako szesnastolatka dostała się do „Złotej Dziesiątki” II Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie spotkała się m.in. z Czesławem Niemenem i Krzysztofem Klenczonem.

Swoją pierwszą piosenkę, zatytułowaną „Cień i ty” nagrała z grupą Tarpany na przełomie 1965 i 1966 roku. To właśnie z tym zespołem artystka zakwalifikowała się do koncertu finałowego Wiosennego Festiwalu Muzyki Nastolatków.

W 1968 roku występowała już jako wokalistka Drumlersów pod pseudonimem Sonia Sulin. Razem nagrali takie utwory jak „Wymyśliłam nas” czy „Cwaniara”. Mimo wielu telewizyjnych występów, zespół nie zdobył dużej popularności i rozwiązał się. Już rok później Frąckowiak zaczęła współpracę z zespołem ABC Andrzeja Nebeskiego i grupa stała się producentem hitów „Napisz, proszę”, a piosenka „Czekam tu” została dostrzeżona i nagrodzona na opolskim festiwalu. Lata 1970-72 to pasmo sukcesów grupy, zaś Pani Halina Frąckowiak stała się wtedy jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek.

Artystka zdecydowała się na karierę solową w 1972 roku. Koncertowała za granicą, na festiwalach w Dreźnie, Rostocku, Belgradzie i zdobywała nagrody. Swój pierwszy solowy krążek – „Idę” – wydała w 1974 roku i od tego czasu sukcesywnie pojawiały się jej nowe albumy: „Geira” (1977), „Ogród Luizy” (1981), „Serca gwiazd” (1983), „Halina Frąckowiak” (1987) czy „Przystanek bez drogowskazu … Garaże gwiazd” z 2005 roku. Artystka nie ucieka od eksperymentów brzmieniowych, o czym świadczy nagranie w 2008 roku piosenki „Papierowy księżyc” w zupełnie nowej aranżacji, z młodym i twórczym zespołem Muchy.

 

skangur GDK Lipnica MurowanaSKANGUR – powstał na gruncie grupy AGUIRE grającej w latach 1991 – 1999. Założycielem zespołu jest Adam Kozłowski – gitarzysta. Pierwszy skład tworzyli Adam Kozłowski, Maciek Pichliński, Adrian Fras, Piotrek Łuczyński, Piotrek Chłopek, Sebastian Stec, Michał Girgus, Przemek Paszcza.

Rok 2001 to powstanie zespołu „Skangur” oraz jego pierwszy koncert na krakowskich juwenaliach. Styl grupy to rock połączony z reggae oraz ska, oparty na gitarowym brzmieniu z mocno zaznaczoną sekcją dętą. Sam zespół swoją muzykę określa jako kalifornijski punk rock  ska. W 2002 roku koncertowali w Niemczech po wygranym konkursie Band Watch. W 2003 nagrali i wydali pierwszą płytę „Ze słońcem na twarzy” wraz z promującym ją teledyskiem  „Płatki”. Na przełomie lat w zespole pojawiały się nowe twarze: byli to zarówno wokaliście jak i muzycy. W 2008 roku zespół wydaje kilka singli: „O czym marzysz”, „Na nasłuchu”; nagrywa teledyski: „O czym marzysz”, „Hej Kochanie”.
Niezwykle pomyślny okazał się rok 2009 – grupa wydaje singiel „Dla naszych dziewczyn”, który trafia na czołówki list radiowych. W marcu ukazuje się druga płyta pt. „ENDORPHINE”. Pojawiają się dwa następne teledyski do utworów  „Pamiętaj” oraz „Dla naszych dziewczyn”. W zespole pojawiają się trzej nowi muzycy Kamil Grabarz – wokalista, Igor Derżko – perkusista, Paweł Borowiecki- basista. Zespół nagrywa trzecią płytę „Zet wu el jot”. Skangur owocnie koncertuje i pracuje nad czwartym krążkiem, który miejmy nadzieję ukaże się już wkrótce.

 

Na podstawie:

http://www.skangur.pl/

http://www.halinafrackowiak.pl/biografia

 http://www.rmf.fm/muzyka/biografia,2588,Halina,Frackowiak.html

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content